MKTG SR - pasek na kartach artykułów

WOŚP 2018 w Radomiu. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny i pacjenci już zagrali z Orkiestrą

Izabela Kozakiewicz
Maria Dyczkowska wrzuciła pieniądze do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W zamian Marzena Kośla z zakładu diagnostyki szpitala na Józefowie wykonała jej badania cholesterolu.
Maria Dyczkowska wrzuciła pieniądze do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W zamian Marzena Kośla z zakładu diagnostyki szpitala na Józefowie wykonała jej badania cholesterolu. Tadeusz Klocek
W środę Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu zaprosił pacjentów na badania w zamian za datek do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Gramy, bo pieniądze z kwesty będą przeznaczone na sprzęt do leczenia noworodków, a my też mamy taki oddział - mówi Karolina Gajewska, rzecznik prasowa szpitala na radomskim Józefowie.

Serduszko i igła

W holu głównym Mazowieckiego Szpital Specjalistycznego można było wykonać badanie poziomu cukru we krwi, sprawdzić cholesterol i zmierzyć ciśnienie. W ramach akcji wykonywano też badania spirometryczne.

- Zaprosiliśmy pacjentów oraz osoby, które odwiedzają chorych na naszych oddziałach, aby wzięły udział w tych badaniach. W zamian za dobrowolny datek do puszki można było wybrać jedno z badań - wyjaśnia Karolina Gajewska.

Była to pierwsza taka akcja na Józefowie, a chętni ustawiali się w kolejkach.

- Akurat odwiedzam męża w szpitalu i korzystam z możliwości wykonania badań. Od dawna chciałam sprawdzić swój cholesterol, a nigdy jakoś nie było czasu, żeby wybrać się z tym do przychodni - mówi Maria Dyczkowska. - Oczywiście chciałam też wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. To niezwykle szlachetna i ważna akcją. Każdego roku wrzucam pieniądze do puszek wolontariuszy.

Pieniądze wracają

Szpital na radomskim Józefowie od kilkunastu lat otrzymuje sprzęt medyczny od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Urządzenia z czerwonym serduszkiem są na oddziałach i w poradniach. - Nie ma chyba w Radomiu i w Polsce rodziny, której członkowie nie skorzystaliby z urządzeń z czerwonym serduszkiem - mówi Karolin Gajewska. - My dostaliśmy sprzęt wart ponad 1,7 miliona złotych. - Sprzęt jest niemal na każdym oddziale.

Na neonatologii korzystają między innymi z aparatu USG, zamkniętego inkubatora i ruchomego stanowiska do nieinwazyjnego wspomagania oddechu. Na chirurgii dziecięcej jest aparat RTG, a na pediatrii pompy infuzyjne i kardiomonitory, czy pulsoksymetry.
- Zbieramy pieniądze, bo one wracają do Radomia w postaci sprzętu. W tym roku też będziemy prosić Orkiestrę o wsparcie. Na liście życzeń mamy między innymi fotele do kangurowania, aparat USG i lampy do fototerapii dla naszego oddziału neonatologii - mówi Karolina Gajewska.

Przedstawicieli Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w niedzielę, 14 stycznia będzie można też spotkać z puszkami Orkiestry na radomskim deptaku. To tu odbędzie się radomski koncert 26. Finału WOŚP.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pomaga szpitalom w Radomiu, ale też całym regionie. Tylko radomskie lecznice dostały urządzenia warte w sumie ponad 3,5 miliona złotych.

W 2016 roku fundacja kupiła sprzęt dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. W najbliższych tygodniach na oddział dziecięcy trafią między innymi: aparat USG, kardiomonitory, pulsoksymetry, pompy strzykawkowe oraz łóżka dla pacjentów oraz fotele dla czuwających przy nich rodziców. Urządzenia medyczne z tej samej puli dostaną również szpitale w Iłży oraz Lipsku. Fundacja dla małych pacjentów kupiła: pompy strzykawkowe, lokalizator naczyń krwionośnych, aparaty USG, kardiomonitor i łóżka.

Orkiestra kupowała też sprzęt dla szpitalnych oddziałów opiekuńczych. oddziałów.

Oddział radomskiego szpitala dostał na przykład podnośniki transportowe, łóżka, wanny oraz materace przeciwodleżynowe.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: WOŚP 2018 w Radomiu. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny i pacjenci już zagrali z Orkiestrą - Echo Dnia Radomskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie