MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wspaniały koncert "Młodzież i jej pasje" w Resursie Obywatelskiej w Radomiu

Barbara Koś
Barbara Koś
Podobały się Wolonianki.
Podobały się Wolonianki. Barbara Koś
Pozaszkolne zainteresowania uczniow są coraz bogatsze! Udowodniła to impreza „Młodzież i jej pasje” zorganizowana już kolejny raz przez uczniów i pedagogów II LiceumOgólnokształcącego imienia Konopnickiejw Resursie Obywatelskiej.

To miał być casting! Zatem już sama forma koncertu była dopingiem. Oto odbywa się casting mający wyłonić najlepszych do filmu o pasjach młodych ludzi. O tym, kto wystąpi w filmie zadecyduje specjalna ekipa i pani producent. Każdy uczestnik chce więc być gwiazdą...

I każdy gwiazdą był! Jako pierwsi zaprezentowali się pasjonaci elektroniki z Zespołu Szkół Elektronicznych:Michał Lenart, Grzegorz Farbiś, Przemysław Mąkosa i Michał Wróbel, którzy pod kierunkiem Jolanty Olas,sami budują aparature elektroniczną. Następnie
wystąpili Alicja Sokołowska z ILO im.Kopernika i Michał Gomuła, z Zespołu Szkół Elektronicznych. Oboje zafascynowało... kuglarstwo. A szczegolnie - żonglerka ogniem. Działają w grupie Fireshow "Heraklitos". Ich opiekunem jest także Jolanta Olas.

Hubert Kozakiewicz z III LO jest fanem deskorolki. Zajął już wiele czołowych miejsc na turniejach. Opiekuje się nim Agnieszka Nosowska. Aleksandra Pawlak, Dominika Kosiec i Kacper Stolarczyk z IV LO - śpiewają i grają.
Sebastian Faliński z Zespołu Szkół Skórzano - Odzieżowych Stylizacji i Usług zajmuje się fotografią i to profesjonalnie. jego specjalność to portret i fotografia artystyczna, Doskonali się pod opieką Justyny Wulkiewicz.

Dominika Krupa z XI LO od 6 lat trenuje taniec nowoczesny pod okiem Moniki Mazur. Dawid Beczek z II LO ma jedną wielką pasję: wędkarstwo. Dla Jana Kęski z Zespołu Szkół Samochodowych całym światem są motocykle. Pomaga mu w tej pasji Olga Milewska.

Angelika Śledź z XI LO wraz z zespołem Wolonianki kultywuje tradycje ludowej pieśni, ludowej kultury i lokalne tradycje. Bartek Maroszek z II LO jest zapalonym tenisistą i ma w tej dziedzinie duże sukcesy. Iga Mazur, Dominika Sambor i Natalia Lis z V LO śpiewają pod okiem Rafała Kosiora.

Marta Mikołajczyk z VII LO maluje, rysuje i szyje lalki. Ostatnio tworzy komiksy. Jej opiekunka to Olga Jakubczyk- Sadkowska.
Paulina Jasińska, Oliwia Kowalczyk, Paulina Linowska i Katarzyna Jagiełło to zapalone siatkarki. Sukcesy zdobywają pod wodzą Agnieszki Gierwatowskiej. Irmina Pijarska, Barbara Senderowska i Katarzyna Skop, z X LO uwielbiają muzykę a pomaga im w tej pasji Karolina Sot-Sosnowska.

Paulina Rusak z "Budowlanki" pasjonuje się fotografia i doskonali tę sztukę pod okiem Małgorzaty Krejmer. Mateusz Bernat, z Zespołu Szkół Samochodowych pasjonuje się wędkarstwem karpiowym i lotnictwem. Pomaga mu Małgorzata Stańczyk. Mateusz Rychlicki z VI LO uwielbia żonglerkę kontaktową a szkolnym opiekunem jego pasji jest Aldona Karasek.

Wiktor Tokarski z Zespołu Szkół Technicznych gra na fortepianie i śpiewa pod okiem Agnieszki Kaim. Jakub Małkus i Piotr Targowski z tej samej szkoły uwielbiają aktorstwo a pomaga im w tym także Agnieszka Kaim. Monika Rogalska z "Budowlanki" tańczy pod okiem Małgorzaty Krejmer.

Jak uznała Wysoka Komisja w składzie: Magdalena Bielecka,Dominika Cender, Katarzyna Leśniewska i Piotr Gazda - wszyscy byli tak doskonali, że razem zagrają w filmie!

Śpiewali i grali: Paulina Jaskot,Wiktor Szostak,Jarosław Glegoła,Bartłomiej Kudelski z II LO a zapowiadały:Klaudia Ziętek i Katarzyna Pacyna także z "Konopnickiej".

Udanego koncertu gratulowali młodzieży i ich pedagogom dyrektor „Konopnickiej”Dariusz Żytnicki i wiceprezydent, Karol Semik. Wszyscy występujący otrzymali od wiceprezydenta Semika i dyrektora "Konopnickiej" nagrody- albumy o Radomiu oraz dyplomy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie