Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wspaniały sukces w konkursie historycznym uczniów Zespołu Szkół w Pionkach

Antoni Sokołowski
Antoni Sokołowski
Laureaci konkursu z Pionek wraz z opiekunem Jackiem Malickim.
Laureaci konkursu z Pionek wraz z opiekunem Jackiem Malickim. Zespół Szkół w Pionkach
Siedmioro uczniów Zespołu Szkół w Pionkach zdobyło laury na ogólnopolskim konkursie historycznym. Wszyscy otrzymali gratulacje, a opiekunem uczniów jest nauczyciel Jacek Malicki. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowanie młodzieży.

Uczniowie z Pionek zdobyli laury na konkursie historycznym

Niedawno, podczas uroczystości nadania imienia podporucznika Henryka Wieliczko dla 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Szlakiem szwadronu ppor. Henryka Wieliczko pseudonim „Lufa”. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowanie młodzieży. Organizatorami konkursu byli: Stowarzyszenie im gen bryg Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego Fundacja Non Notus Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Warmińsko-Mazurski oraz 4. Warninsko-Mazurską Brygadę Obrony Terytorialnej.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się przedstawiciele Zespołu Szkół w Pionkach – uczniowie i ich opiekun Jacek Malicki – nauczyciel historii.

Nagrody i wyróżnienia w kategorii szkół ponadpodstawowych za wykonanie wideoklipu oraz infografik komputerowych o bohaterach konkursu otrzymało siedmioro uczniów z naszej szkoły. Za przygotowanie wideoklipu I miejsce otrzymali Igor Przybyś i Patryk Szlachcic z klasy III EPR. W kategorii infografika komputerowa nagrodzeni zostali: Oskar Szewczyk z kl. I IF zdobył I miejsce, III miejsce otrzymał Mateusz Lasota z kl. I IF, zaś wyróżnienia otrzymali: Kornelia Chmurzyńska z kl. II A, Adam Kwaśnik i Mateusz Kacperczyk z kl. IV IPR.

Należy pogratulować sukcesu w konkursie, do którego na etapie szkolnym przystąpiło16 uczestników, którzy przygotowali 14 prac. Wspaniały sukces w konkursie był uwieńczeniem obchodów 13 rocznicy święta Żołnierzy Wyklętych. Warto dodać, iż wydarzenie uświetnił koncert Soul Sanok, Norberta Smoły Smolińskiego i Dziecięcej Ferajny Bohaterom. Podczas części artystycznej po raz pierwszy na żywo został zaprezentowany utwór „Pamięci Niezłomnym”, napisany specjalnie na tą uroczystość. Gościem honorowym wydarzenia był ppor. Franciszek Batory z Podkarpacia, ostatni żyjący świadek procesu IV Zarządu WiN, podczas którego wraz z Łukaszem Cieplińskim skazano jego brata - Józefa Batorego, ps. Argus oraz Barbara Wojnarowska - Gautier, ocalała, jako dziecko z piekła obozu śmierci Auschwitz. Była ofiarą pseudo-medycznych eksperymentów doktora Josefa Mengele. W tym wyjątkowym dniu przybył na uroczystość prof. Krzysztof Szwagrzyk, który odnalazł szczątki Henryka Wieliczko, rodzina „Lufy”; oraz grupa rekonstrukcji historycznej SRH Gryf, która realizowała film o „Lufie”;. Uroczystość swoją osobą zaszczycił także pomysłodawca i koordynator budowy największego w Polsce Pomnika Żołnierzy Wyklętych Niezłomnych w Mielcu - Romuald Rzeszutek prezes Fundacji Non Notus.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie