MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Dariusz Wołczyński, burmistrz Przytyka bez tajemnic. Lubi rowerem objeżdżać gminę

Antoni Sokołowski
Antoni Sokołowski
Dariusz Wołczyński burmistrz Przytyka. Więcej na kolejnych zdjęciach
Dariusz Wołczyński burmistrz Przytyka. Więcej na kolejnych zdjęciach Archiwum
Wybory samorządowe odbyły się 7 kwietnia 2024 roku. Na echodnia.eu. prezentujemy zwycięzców wyborów na prezydentów, burmistrzów, wójtów każdego miasta i gminy w regionie. Dziś Dariusz Wołczyński, burmistrz Przytyka. Wygrał w pierwszej turze uzyskując 58,53 procent głosów.

Dariusz Wołczyński, burmistrza Przytyka bez tajemnic

Dariusz Wołczyński, burmistrz miasta i gminy Przytyk, pełni tę funkcję od 2010 roku. Ma duże doświadczenie samorządowe, kierował gminą jako wójt niemal 14 lat, a od stycznia tego roku już jako burmistrz. Ubiegał się o reelekcję z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Dariusza Wołczyńskiego.

Dariusz Wołczyński prywatnie

Dariusz Wołczyński ma 44 lata. Mieszka na stałe na terenie gminy Przytyk. Prywatnie - mąż i ojciec syna i córki.
Posiada wyższe wykształcenie. Wolny czas najchętniej spędza z rodziną.

Dariusz Wołczyński, to nie tylko przedstawiciel społeczności lokalnej, ale także pasjonat wielu dziedzin. Jego zainteresowania obejmują szeroko pojętą historię, a zwłaszcza historię lokalną, którą stale zgłębia. W swoim czasie wolnym bardzo chętnie wsiada na rower, eksplorując okoliczne tereny, ciesząc się bliskością natury, co stanowi dla niego doskonałą formę relaksu i regeneracji.

Zobaczcie galerię zdjęć burmistrza Przytyka

Dariusz Wołczyński działalność

Zanim Dariusz Wołczyński zaczął kierować gminą, zajmował się własną działalnością gospodarczą.
Burmistrz jest głęboko związany z miastem i gminą Przytyk, a jego motywacją do działania jest autentyczna troska o dobro mieszkańców i rozwój regionu. Chce kontynuować zapoczątkowane projekty, wprowadzać nowe inicjatywy i dążyć do dalszego rozwoju infrastruktury, edukacji i życia społecznego.

Tylko w mijającej kadencji w Przytyku został oddany do użytku zmodernizowany, doskonale wyposażony Ośrodek Zdrowia.. W razie potrzeby wszyscy mogą korzystać między innymi z wizyt do neurologa, chirurga, stomatologa, lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

W ostatnim roku zostało zmodernizowanych 8 dróg gminnych, a także ze Starostwem modernizowane są kolejne drogi powiatowe. Trwa remont i rozbudowa wszystkich gminnych szkół podstawowych. Dzieci będą uczyć w lepszych warunkach.

Jest też wyremontowana siedziba Centrum Kultury, powstał też zbiornik wodny w Woli Wrzeszczowskiej, a w Kaszewskiej Woli rozbudowany został wodociąg. OSP Suków może pochwalić się nowym samochodem ratowniczo-gaśniczym. Zakończyła się także budowa strażnicy wraz z infrastrukturą techniczną w Goszczewicach. Remont przeszła także siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Dęba.

Gmina Przytyk to nie tylko infrastruktura techniczna, czy drogowa ale również rozwój kultury, integracja mieszkańców. Troska o starszych mieszkańców gminy Przytyk to jeden z priorytetów samorządu gminnego. Z tego właśnie powodu powstał innowacyjny projekt skierowany do seniorów „Przytyk Seniorom”. Program ma za zadanie aktywizować tę grupę społeczną, ale również wspomóc mieszańców w strefie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Kampania Przytyk Seniorom, to m.in. „Koperty życia” oraz szczepienia przeciwko grypie. Od kilku lat Radni Gminy Przytyk przekazują środki finansowe SPZOZ w Przytyku na zakup szczepionek. Na darmowy zabieg mogą zgłosić się mieszkańcy, którzy ukończyli 60 rok życia. Dodatkową i cieszącą się również dużym zainteresowaniem akcją są darmowe wizyty do kardiologa oraz psychiatry. Ze wspomnianych spotkań mogą skorzystać raz na pół roku mieszkańcy gminy w wieku powyżej 65 roku. Kolejnym filarem, z którego składa się program „Przytyk Seniorom”, jest Dzień Seniora. Wydarzenie zwiększające integrację międzypokoleniową, popularyzujące udział seniorów w życiu kulturalnym, na stałe zagościło już w kalendarzu wydarzeń kulturalnych gminy. Do tradycji weszły obchody Ogólnopolskich Targów Papryki.

Dariusz Wołczyński o sobie

Burmistrz lubi spędzać wolny czas z rodziną. Nieustannie poszukując nowych doświadczeń, lubi podróżować, poznawać nowe miejsca i kultury, co dodaje mu inspiracji i perspektywy w pracy na rzecz społeczności. Ponadto, burmistrz jest pasjonatem pieszych wędrówek po górach. Otaczająca przyroda i piękne krajobrazy pozwalają mu na odprężenie i „naładowanie baterii”.

Dariusz Wołczyński, burmistrz Przytyka w kadencji 2024-2029, najważniejsze punkty programu

W swoim programie wyborczym Dariusz Wołczyński postawił na kontynuowanie wielu inwestycji i projektów, jakie są już dziś realizowane.
Postanowił ponownie wystartować w wyborach z kilku powodów. Przede wszystkim, widzi kontynuację swojej pracy jako naturalny sposób dalszego rozwoju gminy. Po trzech kadencjach doświadczeń, ma dogłębną znajomość potrzeb oraz oczekiwań lokalnej społeczności, co pozwala mu skutecznie reprezentować ich interesy.

Jego decyzję o ponownym starcie w wyborach wspomaga także wsparcie społeczne oraz pozytywne opinie mieszkańców, którzy widzą w nim stabilność i zaangażowanie w rozwój gminy. Burmistrz ma także wiele niezrealizowanych planów i ambicji, których chciałby dalej dążyć do realizacji, co stanowi dodatkowy motywator dla jego decyzji o ponownym kandydowaniu.

Zobaczcie galerię zdjęć burmistrza Przytyka

Prezentacja wszystkich kandydatów na burmistrza Przytyka

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie