MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Ireneusz Szymczak, nowy-stary wójt gminy Pniewy bez tajemnic

Aleksandra Szymańska
Aleksandra Szymańska
Ireneusz Szymczak nowym - starym wójtem gminy Pniewy.  Więcej na kolejnych  zdjęciach.
Ireneusz Szymczak nowym - starym wójtem gminy Pniewy. Więcej na kolejnych zdjęciach. Facebook/Ireneusz Szymczak
Wybory samorządowe odbyły się 7 kwietnia 2024 roku - pierwsza tura i 21 kwietnia - druga tura. Na echodnia.eu. prezentujemy zwycięzców wyborów na burmistrzów, wójtów każdego miasta i gminy w regionie. Dziś Ireneusz Szymczak, nowy-stary wójt gminy Pniewy.

Ireneusz Szymczak, nowy-stary wójt gminy Pniewy bez tajemnic

Ireneusz Szymczak jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. O stanowisko wójta gminy Pniewy ubiegał się z Komitetu Wyborczego Wyborców Nasza Ziemia - Gmina Pniewy. Wybory zwyciężył w pierwszej turze zdobywając 56,93 % (1454 głosy). Jego kontrkandydatką była Marzena Kołacz-Rosołowska, która w poprzedniej kadencji zasiadała w zarządzie Rady Powiatu Grójeckiego.

Ireneusz Szymczak prywatnie

Ireneusz Szymczak ma 48 lat. Na co dzień mieszka w miejscowości Michrów, na terenie gminy Pniewy.

W 1982 roku chodził do przedszkola (zerówki) w Michrowie. W latach 1983 - 91 był uczniem Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II w Kruszewie. W latach 1991-95 uczył się w XLV Liceum Ogólnokształcącym imienia Romualda Traugutta w Warszawie (kierunek matematyczno-fizyczny). W 1995 roku rozpoczął studia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Bankowość. Tytuł licencjata uzyskał broniąc pracę na temat Analizy Finansowej Firm. Magisterium obronił w lipcu 2001 roku analizując politykę inwestycyjną otwartych funduszy emerytalnych. Następnie ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Administracji Publicznej na kierunku Administracja Publiczna.

Od zawsze związany jest z sadownictwem. Prowadzi własne gospodarstwo nastawione od początku funkcjonowania na produkcję deserowych owoców miękkich - głównie malin i czereśni.

Zobacz zdjęcia:

Ireneusz Szymczak - działalność

Po studiach 2 lata pracował w biurze księgowym, następnie prowadził własną działalność gospodarczą związaną z finansami oraz instalacją komputerowych systemów magazynowo-księgowych. Kolejnym etapem było doradztwo finansowe, między innymi, sprzedaż funduszy emerytalnych. W latach 2004-2012 był zatrudniony w Urzędzie Gminy Pniewy w dziale podatków, następnie prowadził sprawy z zakresu ewidencji ludności i dowodów osobistych, a finalnie pełnił funkcję Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego. W listopadzie 2014 roku mieszkańcy wybrali go na Radnego Powiatu Grójeckiego z okręgu Pniewy, Belsk Duży, Błędów. W wyborach samorządowych jesienią 2018 roku uzyskał 1381 głosów i został wybrany na stanowisko Wójta Gminy Pniewy. 19 listopada 2018 roku złożył ślubowanie przed Radą Gminy Pniewy i objął funkcję Wójta Gminy Pniewy.

Ireneusz Szymczak - program i plany na wójta gminy Pniewy

Przeszłe 5 lat kadencji to dla gminy Pniewy ogromny rozwój, jednak Ireneusz Szymczak nie zamierza zwalniać tempa. Na liście kolejnych do zrealizowania przedsięwzięć znajdują się, między innymi: dalsza obrona terenu gminy Pniewy przed przebiegiem Autostrady A50, dalszy rozwój sportu i rekreacji w gminie, drugi etap rozbudowy sieci wodociągowej w gminie Pniewy i stworzenie drugiej, nowej Stacji Uzdatniania Wody, wsparcie sadowników, promocja gminy Pniewy poprzez dalszą organizację dużych wydarzeń cyklicznych i nie tylko, wsparcie szkół i przedszkoli na terenie gminy, wspieranie Ochotniczych Straży Pożarnych i wiele innych.

Zobacz zdjęcia:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Od jutra strefa buforowa na granicy z Białorusią

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie