MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Teresa Fryszkiewicz, wójt gminy Garbatka-Letnisko, bez tajemnic. Zobacz zdjęcia

Wojciech Szczepański
Wojciech Szczepański
Teresa Fryszkiewicz podczas zaprzysiężenia na kolejną kadencję. Więcej na kolejnych zdjęciach
Teresa Fryszkiewicz podczas zaprzysiężenia na kolejną kadencję. Więcej na kolejnych zdjęciach Teresa Fryszkiewicz / Facebook
Wybory samorządowe odbyły się 7 kwietnia 2024 roku. Na echodnia.eu. prezentujemy zwycięzców wyborów na prezydentów, burmistrzów, wójtów każdego miasta i gminy w regionie. Teresa Fryszkiewicz, wójt gminy Garbatka-Letnisko, bez tajemnic. Wygrała w pierwszej turze.

Zobacz galerię zdjęć Teresy Fryszkiewicz, wójt gminy Garbatka-Letnisko

Wójt Gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz bez tajemnic

Teresa Fryszkiewicz ubiegała się o reelekcję. Startowała z własnego Komitetu Wyborczego Wyborców Teresy Fryszkiewicz „Przyjazna Gmina”. Już w pierwszej turze uzyskała 1270 głosów; czyli 54,09 procenta poparcia, co dało jej wygraną. Pokonała dwóch rywali; Marcin Maj zdobył 853 głosy; co stanowiło 36,33 procenta, a Andrzej Banaś - 225 głosów; 9,58 procenta.

Teresa Fryszkiewicz - działalność

Teresa Fryszkiewicz jest wójtem od 2018 roku. Wcześniej była sekretarzem gminy. Od 24 lat jest pracownikiem Urzędu Gminy Garbatka-Letnisko.

Ponadto pani wójt jest bardzo aktywna społecznie. Jest pierwszym wiceprezesem Lokalnej Grupy Działania „puszcza Kozienicka” oraz wiceprezesem Związku Gmin Ziemi Kozienickiej.

Teresa Fryszkiewicz prywatnie

Teresa Fryszkiewicz ma 48 lat i wykształcenie wyższe. Jest mężatką i ma dwoje dzieci. Mieszka w Garbatce-Letnisku.

Pani wójt posiada (współwłasność małżeńska) trzy samochody osobowe: Toyota corolla verso z 2007 roku, Audi A6 z 2002 roku i Hondę CRV z 2009 roku.

Teresa Fryszkiewicz - program dla gminy Garbatka-Letnisko

Przed wyborami w 2018 roku Teresa Fryszkiewicz określiła zadania, jakie chce zrealizować razem z radnymi: budowa nowego gminnego ujęcia wody, budowa hali sportowej, przebudowa i budowa dróg gminnych, modernizacja terenu Gminnego Ośrodka Wypoczynkowego „Polanka”, dalsza modernizacja oczyszczalni ścieków, rozbudowa sieci wodnej i kanalizacyjnej.

Jak mówi pani wójt, część tych zadań została już zrealizowana, ale pojawiły się kolejne wyzwania, które podjął samorząd. Są one z powodzeniem realizowane i mają być kontynuowane w następnych latach.

- Skoro jest możliwość sprawowania tego urzędu przez dwie kadencje, to uważam, że jestem właśnie w połowie drogi. Chciałabym kontynuować to, co zaczęłam robić w naszej gminie - powiedziała nam Teresa Fryszkiewicz.

Jedną z najbliższych, bardzo potrzebnych inwestycji w Garbatce-Letnisko, jest budowa żłobka, którego dotychczas nie było w gminie. Jest już projekt i po ogłoszeniu i rozstrzygnięciu przetargu będzie można ruszać z budową.

Następne ważne zadania inwestycyjne to modernizacje kolejnych dróg w gminie. Sporo już udało się zrobić, ale potrzeby nadal są bardzo duże.

Jak niedawno informowała pani wójt, udało się pozyskać ponad 7 milionów złotych z środków zewnętrznych, które pozwolą zmodernizować istniejące tamy przy zalewie w Garbatce. Da to możliwość powiększenia zbiornika wodnego, a następnie zagospodarowania terenu ośrodka Polanka.

Zobacz galerię zdjęć Teresy Fryszkiewicz, wójt gminy Garbatka-Letnisko

Wybory 2024. Kandydaci na wójta Gminy Garbatka-Letnisko. Kim są, co robią?

Wyniki wyborów samorządowych 2024 na wójta gminy Garbatka-Letnisko. W pierwszej turze wygrała Teresa Fryszkiewicz

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie