MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Tomasz Neubauer, wójt gminy Rusinów, bez tajemnic. Pasjonuje się biegami. Zobacz zdjęcia

Wojciech Szczepański
Wojciech Szczepański
Tomasz Neubauer jest nowym wójtem gminy Rusinów. Tu podczas wakacyjnego wyjazdu. Więcej zobacz na kolejnych slajdach >>>
Tomasz Neubauer jest nowym wójtem gminy Rusinów. Tu podczas wakacyjnego wyjazdu. Więcej zobacz na kolejnych slajdach >>>Archiwum prywatne
Wybory samorządowe odbyły się 7 kwietnia 2024 roku, druga tura 21 kwietnia. Na echodnia.eu. prezentujemy zwycięzców wyborów na prezydentów, burmistrzów, wójtów każdego miasta i gminy w regionie. Dziś Tomasz Neubauer, wójt gminy Rusinów, bez tajemnic. Wygrał w drugiej turze.

Zobacz galerię zdjęć Tomasz Neubauer, wójt gminy Rusinów

Wójt Rusinów Tomasz Neubauer bez tajemnic

Tomasz Neubauer startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Nowa Perspektywa dla Gminy Rusinów. W pierwszej turze był jednym z sześciu kandydatów. Uzyskał 584 głosy, czyli 24,21 procent głosów i zdobył prawo kandydowania w drugiej turze. Rywalizował w niej z Marianem Wesołowskim i pokonał go zdobywając 1075 głosów, co stanowiło 51,41 procent. Został nowym wójtem gminy Rusinów.

Tomasz Neubauer - działalność

Tomasz Neubauer ma wyższe wykształcenie. Ukończył Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni. Obronił doktorat na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Specjalizuje się w stosunkach międzynarodowych i edukacji europejskiej. Doświadczenie w dziedzinie bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego zdobył na Uniwersytecie Gdańskim.

Przez ostatnie kilka lat doktor Tomasz Neubauer był aktywnym wykładowcą na Wydziale Informatyki i Nowych Technologii Uniwersytetu WSB Merito w Gdańsku i Gdyni (poprzednia nazwa Wyższa Szkoła Bankowa) oraz Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Jest autorem oraz współautorem wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych w dziedzinie historii, bezpieczeństwa oraz logistyki.

Doktor Tomasz Neubauer przez lata pracował na różnych stanowiskach w urzędach i samorządzie, zdobywając cenne umiejętności zarządzania i planowania.

Zobacz galerię zdjęć Tomasz Neubauer, wójt gminy Rusinów

Tomasz Neubauer prywatnie

Tomasz Neubauer ma 45 lat. Urodził się w Gdyni i ma wykształcenie wyższe. Wystartował w wyborach, jako mieszkaniec Warszawy.

- Decyzja o zamieszkaniu tu na miejscu była naturalnym krokiem. Chciałem być bliżej ludzi dla których pracuję i z którymi chcę dzielić codzienne troski i radości. Jestem do dyspozycji mieszkańców - powiedział nam dr Tomasz Neubauer w rozmowie telefonicznej.

Zapytaliśmy skąd u kogoś, urodzonego w Gdyni i mieszkającego w Warszawie, pomysł na kandydowanie na wójta w Rusinowie?

- Znam Rusinów, mam tu wielu przyjaciół. Pragnąc uciec od zgiełku miejskiego życia kupiłem kawałek ziemi i postanowiłem się tu osiedlić. Przepiękne lasy, spokojne wsie są nieocenionym skarbem naszej gminy. Dostrzegłem jednak, że potencjał okolicy nie jest w pełni wykorzystywany. Postanowiłem wykorzystać zdobyte doświadczenie, umiejętności i wnieść realne zmiany tam, gdzie są one najbardziej potrzebne. Nie sposób też mówić o rozwoju gminy bez wspomnienia o jej mieszkańcach. To ludzie tworzą atmosferę tego miejsca, a ich przyjaźń i wsparcie są dla mnie bezcenne. W trakcie mojej kampanii wyborczej i po objęciu stanowiska wójta miałem okazję poznać wielu wspaniałych ludzi, których zaangażowanie i pomysły są kluczowe dla naszego sukcesu. Razem pracujemy nad tym, by gmina była miejscem, gdzie każdy czuje się jak w domu - mówi wójt Neubauer.

Chętnie mówi o swojej aktywności sportowej. Jego pasją są biegi długodystansowe.

- Zaczęło się od zwykłej aktywności ruchowej, wychodzenia na spacery po pracy. Potem były krótkie dystanse biegowe, a następnie coraz dłuższe, półmaratony, aż w końcu maratony. Tomasz Neubauer zdobył Koronę Polskich Maratonów - prestiżowe wyróżnienie przyznawane biegaczom, którzy ukończyli pięć najważniejszych maratonów w Polsce: Dębnie, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu oraz Poznaniu. Biegałem też na długich dystansach za granicą, między innymi w Paryżu i Atenach. Mam nadzieję, że determinacja i wytrwałość na trasach biegowych przełożą się na codzienną pracę na rzecz gminy. Bieganie nauczyło mnie, że każdy krok przybliża nas do celu, niezależnie od tego, jak daleko się on znajduję - mówi wójt.

Doktor Tomasz Neubauer jest również wielkim pasjonatem historii i literatury marynistycznej.

Tomasz Neubauer - program dla gminy Rusinów

Nowy wójt gminy Rusinów, ma wiele pomysłów na zarządzanie i zmiany w gminie.

- Z pewnością chcę usprawnić funkcjonowanie Urzędu Gminy. Na początek zmieniłem godziny pracy, od 3 czerwca, w każdy poniedziałek gmina będzie otwarta w godzinach 9.00 - 17.00, tak aby każdy pracujący mieszkaniec miał dostęp do urzędu - mówi nowy wójt.

Dodaje, że zależy mu aby mieszkańcy byli merytorycznie obsługiwani i znaleźli w urzędzie pomoc we wszystkich sprawach, w tym fachowe wsparcie przy wypełnianiu odpowiednich wniosków.

Jak obiecywał przed wyborami stawia na zrównoważony rozwój gminy, chce zadbać o wszystkie miejscowości, a nie o wybrane sołectwa.

- Gmina Rusinów, ma szansę na dynamiczny rozwój i poprawę jakości życia mieszkańców. Kluczem do sukcesu jest wykorzystanie mocnych stron, przezwyciężenie słabości oraz aktywne poszukiwanie i przyciąganie inwestorów poprzez promocję atutów gminy – mówi doktor Neubauer.

Zamierza postawić na promocję gminy, poprzez jej walory lokalne, tradycje i kulturę regionalną, po to aby zwiększyć rozpoznawalność Gminy Rusinów oraz przyciągnąć turystów i inwestorów.

Tomasz Neubauer, wójt gminy Rusinów

Wybory Samorządowe 2024. Tomasz Neubauer, jeszcze jeden kandydat na wójta Rusinów

Wyniki wyborów samorządowych 2024 na wójta gminy Rusinów. Marian Wesołowski i Tomasz Neubauer zmierzą się w drugiej turze

Kto nowym wójtem Rusinowa? Tomasz Neubauer pokonał Mariana Wesołowskiego. Zobacz wyniki drugiej tury wyborów samorządowych 2024

Wybory 2024. Tomasz Neubauer, nowy wójt Rusinowa dziękuje za głosy, przyjmuje gratulacje i planuje przeprowadzkę

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie