Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2018. Czworo kandydatów walczy o fotel wójta Błędowa. Jakie mają programy?

Piotr Stańczak
Piotr Stańczak
Czterech kandydatów będzie w czasie wyborów samorządowych ubiegało się o fotel wójta gminy Błędów w powiecie grójeckim. Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę, 21 października.

Wszyscy kandydaci zaprezentowali nam swoje cele oraz zamierzenia.

Błędów - Mirosław Jakubczak

Wybory samorządowe 2018. Czworo kandydatów walczy o fotel wójta Błędowa. Jakie mają programy?

Ma 57 lat, mieszka na co dzień w miejscowości Jadwigów. Posiada wykształcenie o profilu sadowniczym. Po ukończeniu edukacji zajął się prowadzeniem własnego gospodarstwa sadowniczego, jak większość mieszkańców gminy. Doświadczony samorządowiec. Obecny przewodniczący Rady Gminy Błędów. Nie należy do żadnej partii politycznej i wyborczo nie jest z nikim powiązany. W tych wyborach startuje z niezależnego komitetu Jedność i Rozwój. Społecznik, jego pasją jest głównie pomaganie mieszkańcom gminy i zachęcanie ich do jedności oraz aktywności społecznej.

Kandydat jest aktualnie przewodniczącym Rady Gminy w Błędowie. W swoim programie wyborczym uwzględnił wszystkie grupy społeczne i oczekiwania na realizacje inwestycji. Wymienia między innymi: budowę funkcjonalnego Urzędu Gminy, sali gimnastycznej oraz boiska przy szkole w Wilkowie, renowację boiska i bieżni przy szkole w Błędowie , organizację Gminnego Centrum Rehabilitacji i rozwój opieki medycznej, wspomaganie policji i straży pożarnej. Wymienia ponadto utrzymanie i rozbudowę dróg gminnych i powiatowych oraz wodociągów.

Chce także utworzyć punkt konsultacyjny i doradczy, gdzie można uzyskać informację na temat pozyskiwania funduszy unijnych oraz zatrudniania cudzoziemców i pomoc w wypełnianiu odpowiednich wniosków. Uwzględnia promowanie agroturystyki, ekologii w gminie, doposażanie klubów sportowych, bibliotek, świetlic, orkiestr strażackich, kół gospodyń wiejskich i klubów seniora.

Błędów - Paweł Kacperski

Wybory samorządowe 2018. Czworo kandydatów walczy o fotel wójta Błędowa. Jakie mają programy?

Ma 43 lata, mieszka w Wilkowie Drugim. Z wykształcenia jest technikiem ogrodnictwa, obecnie prowadzi z żoną gospodarstwo sadownicze w rodzinnej miejscowości. Mają jednego syna. W ostatnich czterech latach zdobywał już doświadczenie w samorządzie. W kończącej się kadencji 2014-18 piastował bowiem mandat radnego gminy Błędów. W tegorocznych wyborach samorządowych startuje z komitetu Teraz My. Czas dzieli między pracę w gospodarstwie oraz samorządzie. Każdą wolną chwilę spędza głównie ze swoimi najbliższymi.

O wójtowskie stanowisko ubiega się tu obecny radny gminy Błędów. Jak sam zaznacza, jako kandydat nie obiecuje jednak mieszkańcom i wyborcom rzeczy niemożliwych do zrealizowana. Nie należy do żadnej organizacji, partii ani ugrupowania politycznego.

- Przyświeca mi przede wszystkim moje wyborcze hasło, które brzmi „Zmienimy gminę na lepsze”. Koncentruję się głównie na budowie oraz remontach dróg gminnych i powiatowych, Chciałbym również maksymalnie skupić się na pozyskiwaniu funduszy unijnych oraz krajowych na różne inwestycje i przedsięwzięcia w gminie. Wreszcie trzecim punktem mojego programu jest natomiast budowa oraz rozbudowa obiektów sportowych w naszej gminie - wylicza swoje zamierzenia Paweł Kacperski.

CZYTAJ TAKŻE: Wybory Samorządowe 2018 w Grójcu. Oto kandydaci na burmistrzów oraz wójtów miast i gmin powiatu grójeckiego [ZDJĘCIA]

Błędów - Andrzej Kazimierczak

Wybory samorządowe 2018. Czworo kandydatów walczy o fotel wójta Błędowa. Jakie mają programy?

Ma 45 lat, mieszka w Dąbrówce Starej. Z wykształcenia jest inżynierem. Prowadzi własne gospodarstwo sadownicze. Działa w Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej, jest prezesem gminnego oddziału tej organizacji w Błędowie. Jak informuje portal internetowy sadownictwo.com.pl, specjalizuje on się w produkcji jabłek bez udziału środków chemicznych. Zasiada także w radzie parafialnej w tej miejscowości. W tegorocznych wyborach startuje z komitetu Nasza Gmina - Wspólne Dobro. Jest żonaty, ma dwie córki.

Kandydat ten cztery lata temu walczył w drugiej turze wyborów z Markiem Mikołajewskim, ale zwyciężył wówczas ten drugi. Andrzej Kazimierczak aktywnie działa w Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej. O swym programie dla gminy pisze na wyborczym profilu na Facebooku. Zapowiada w nim między innymi powołanie Młodzieżowej Rady Gminy, pomoc przy zakładaniu małych przedsiębiorstw, pozyskiwanie pieniędzy dla lokalnych szkół, ochotniczych straży pożarnych, organizowanie szkoleń i konferencji dla sadowników oraz ogrodników.

Zapowiada jawność, rzetelność i uczciwość w przeprowadzaniu inwestycji, rozbudowę sieci wodociągowej oraz uregulowanie stosunków wodnych. Chce dokończyć budowy chodników w Błędowie, poprawić jakość placu zabaw w parku gminnym. W planach ma budowę hali sportowej w Wilkowie, zagospodarowanie centrum tej oraz innych miejscowości. Budynek szkoły podstawowej w Błędowie chciałby przeznaczyć na gminny żłobek, potrzeby harcerzy, zajęcia pozalekcyjne. Planuje uruchomić stypendia dla zdolnej młodzieży oraz sprowadzić więcej lekarzy specjalistów do ośrodków zdrowia w gminie.

Błędów - Marek Mikołajewski

Wybory samorządowe 2018. Czworo kandydatów walczy o fotel wójta Błędowa. Jakie mają programy?

Ma 65 lat, mieszka w Golianach. Jako wójt rządzi gminą od siedmiu kadencji, od powstania samorządu terytorialnego w 1990 roku. Tym razem startuje z komitetu wyborczego Prawa Gmina, popiera go natomiast Prawo i Sprawiedliwość. Jest inżynierem o specjalności zarządzanie ochroną środowiska. Prowadzi swoje gospodarstwo sadownicze. Jest żonaty, ma dwóch dorosłych synów. Prywatnie lubi jeździć na nartach, podróżować po górach, uczestniczyć w rowerowych wycieczkach. W młodości był piłkarzem Mazowsza Grójec, grał również w muzycznym zespole big beatowym.

To obecny wójt gminy, jest jednym z najdłużej rządzących włodarzy w regionie radomskim (ma 28-letni staż na stanowisku). Jaki program szykuje na tę kadencję?

- Nie mogę obiecywać mieszkańcom mało realnych inwestycji. Na pewno numerem jeden wśród moich priorytetów będzie budowa nowego Urzędu Gminy w siedzibie dawnej szkoły w Błędowie. Chcemy, aby ten budynek służył także do spotkań młodzieży oraz seniorom. Powstało Centrum Kultury Lokalnej, ale chciałbym, aby oferowało więcej atrakcji niż do tej pory - przyznaje Mikołajewski.

Kolejnym priorytetem obecnego wójta będzie dbanie o infrastrukturę. - Zmodernizowaliśmy dwie stacje uzdatniania wody, teraz chcemy przyłączyć do nich kilka lub kilkanaście wsi, ponadto rozbudować sieć wodociągową. Powstają kolejne przydomowe oczyszczalnie ścieków. Jesteśmy gminą wybitnie sadowniczą, stawiamy na ochronę środowiska, ekologiczne rozwiązanie, jak modernizacja systemów grzewczych oraz fotowoltaika. Nie zapominamy oczywiście o potrzebach oświaty, do której rocznie dokładamy cztery miliony złotych z własnego budżetu - zaznacza Marek Mikołajewski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie