Wybory samorządowe 2018. Kandydaci na wójta gminy Goszczyn...

  Wybory samorządowe 2018. Kandydaci na wójta gminy Goszczyn prezentują swoje programy

  PST, IK

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Wybory samorządowe 2018. Kandydaci na wójta gminy Goszczyn prezentują swoje programy

  ©Archiwum

  Czworo kandydatów będzie ubiegać się o fotel wójta gminy Goszczyn. Wybory samorządowe odbędą się już w przyszłą niedzielę, 21 października.
  Wybory samorządowe 2018. Kandydaci na wójta gminy Goszczyn prezentują swoje programy

  ©Archiwum

  Większość kandydatów zaprezentowała w rozmowie z nami swoje cele i założenia, które chcieliby realizować w przypadku wyborczego zwycięstwa.

  Goszczyn - Waldemar Kopczyński

  Ma 46 lat, mieszka w Goszczynie. Z wykształcenia jest magistrem ekonomii o specjalności samorząd terytorialny. Posiada wieloletnie doświadczenie między innymi w administracji samorządowej i publicznej, prawie karnym, kierowaniu zasobami ludzkimi.
  Był radnym gminy Goszczyn, od 2010 roku zasiadł w Radzie Powiatu Grójeckiego. Przewodniczy radzie rodziców przy goszczyńskim Zespole Szkół Publicznych. W tych wyborach reprezentuje komitet Nasza Wspólna Gmina Goszczyn. Jest żonaty, ma troje dzieci. Przez wiele lat pomagał rodzicom w prowadzeniu gospodarstwa rolno-sadowniczego przy uprawie owoców miękkich.

  Samorządowe doświadczenia zbierał dotąd jako radny gminny oraz powiatowy. W swoim programie wyborczym, który podał na swoim oficjalnym profilu na Face-booku, informuje o trzech obszarach, które według niego mają wpływ na rozwój gminy. Pierwszy to gospodarka, budowa dróg oraz rozwój infrastruktury. Waldemar Kopczyński pisze między innymi o przyspieszeniu modernizacji dróg powiatowych Goszczyn - Zbrosza Duża, Dylew Rykała, tras gminnych oraz budowa chodników i ścieżek rowerowych. Chce wspierać sadowników i rolników w uzyskiwaniu zadowalających cen za jabłka, owoce i inne płody rolne. Pisze o budowie sieci wodociągowej na całym obszarze gminy oraz tworzeniu przydomowych oczyszczalni ścieków. Zapowiada przygotowanie terenów pod inwestycje i obniżenie stawek podatków od nieruchomości i działalności gospodarczej.

  W drugim obszarze (kultura, oświata, rozwój dzieci i młodzieży) zamierza między innymi stworzyć bazę sportowo-rekreacyjną przy szkołach w Sielcu i Bądkowie, uruchomić program stypendialny dla zdolnych uczniów z gminy, modernizować szkoły oraz wyposażać je w nowoczesny sprzęt. Trzeci obszar to administracja, zdrowie i bezpieczeństwo. Tu Kopczyński wymienia potrzebę modernizacji Ośrodka Zdrowia w Goszczynie, pomoc dla ochotniczych straży pożarnych, działania na rzecz stałej obecności służb, które będą pilnowały bezpieczeństwa.

  Goszczyn - Konrad Stępień

  Ma 62 lata, mieszka w Długowoli. Posiada wykształcenie prawnicze, studiował także dziennikarstwo w pomagisterskim studium. Obecnie pracuje w gospodarstwie sadowniczym, którym zarządza jego szwagier. Dotąd nie pełnił żadnych funkcji w samorządzie lokalnym. Ma charakter społecznika. Interesuje się głównie filmem, fotografią, kolejną jego pasją jest również latanie na paralotni. W przeszłości uczestniczył w różnych teleturniejach, miał okazję zaprezentować się w trzech różnych stacjach telewizyjnych.

  - Nie będę obiecywał wielkich inwestycji, które będzie ciężko zrealizować. Zadbam jednak o, takie sprawy, które na co dzień zgłaszają mieszkańcy czy radni. Jako wójt jestem gotów wsłuchiwać się w ich głosy i rozwiązywać problemy. Pomocą Każdemu Służyć, takie jest hasło wyborcze naszego komitetu - zdradza Konrad Stępień. Jak sam przyznaje, do kandydowania sprowokował go między innymi stan drogi w jego rodzinnej miejscowości. - Znajduje się w fatalnym stanie, na co zwracali uwagę także inni mieszkańcy - opowiada Stępień.

  - Gmina potrzebuje obecnie wójta operatywnego, przebojowego, posiadającego zmysł organizacyjny. Znam doskonale rolniczo-sadowniczą społeczność, ponieważ z niej się wywodzę i chcę pomóc temu środowisku - zapewnia Stępień.

  CZYTAJ TAKŻE: Wybory Samorządowe 2018 w Grójcu. Oto kandydaci na burmistrzów oraz wójtów miast i gmin powiatu grójeckiego [ZDJĘCIA]

  Goszczyn - Agata Zgutczyńska

  Ma 44 lata. Mieszka w Goszczynie. Posiada wykształcenie ekonomiczne. Pracowała w różnych placówkach służby zdrowia, między innymi w Mazowieckiej Regionalnej Kasie Chorych, była także dyrektorem do spraw finansowych w Powiatowym Centrum Pomocy Medycznej w Grójcu. Kierowała biurem powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacja Rolnictwa w tym mieście. Była radną powiatu grójeckiego. Jest mężatką, ma troje dzieci. Uwielbia jeździć do lasu, spędzać czas na łowiskach, należy do Koła Łowieckiego Łoś Kozietuły. Interesuje się też medycyną naturalną.

  Kandydatka posiada doświadczenie kierownicze, wiedzę o finansach i przepisach prawa podatkowego. W wyborach startuje z komitetu Czas na Zmiany. Widzi potrzebę poprawy wielu dziedzin życia w Goszczynie oraz sołectwach. - Drogi gminne są w opłakanym stanie, poprawić trzeba stan sieci wodno-kanalizacyjnej, to zadanie na więcej niż jedną kadencję, ale trzeba zacząć coś w tej sprawie robić. Inne gminy są pod tym względem lepiej uzbrojone, my jesteśmy opóźnieni. Stawiam też na oświatę. Goszczyn w rankingach szkół nie wypada najlepiej, trzeba poprawić jakość kształcenia, pomagać najzdolniejszym uczniom z terenu gminy - wylicza Agata Zgutczyńska.

  Obecnie prowadzi z mężem gospodarstwo, w którym uprawia owoce miękkie (borówkę i truskawkę). Jak dodaje, widzi też potrzebę wsparcia miejscowych rolników i sadowników.

  - Trzeba pomagać im wypełnić niezbędne formalności związane z zatrudnianiem obcokrajowców, musi to robić w urzędzie wykwalifikowana osoba. Dziś rolnicy mają z tym problem, wielu nie radzi sobie z wypełnianiem dokumentów. Muszą być prowadzone szkolenia z zakresu produkcji owoców bez pozostałości środków ochrony roślin, trzeba stawiać na produkcję ekologiczną, zabiegać o certyfikaty dla gospodarstw - zaznacza kandydatka.

  Goszczyn - Sławomir Słabuszewski

  O fotel wójta Goszczyna ubiega się obecny włodarz, Sławomir Słabuszewski. Nie chciał jednak podzielić się z czytelnikami oraz mieszkańcami swoim programem wyborczym...

  Słabuszewski ma 69 lat, na co dzień mieszka w Goszczynie. Posiada wykształcenie wyższe. Wójtem gminy Goszczyn jest już od czterech kadencji. Wcześniej, zanim został włodarzem, do 2002 roku, przez 25 lat był głównym specjalistą oraz kierownikiem w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w stolicy powiatu - Grójcu. W tegorocznych, październikowych wyborach samorządowych o kolejną kadencję na stanowisku wójta Goszczyna będzie się ubiegał jako kandydat i przedstawiciel Komitetu Wyborczego Wyborców o nazwie „Przyszłość dla pokoleń”.

  ZOBACZ TEŻ: Lądowanie supernowoczesnego śmigłowca Boeing Apache w Targach Kielce
  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania
  Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy

  TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

  Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (51)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (51) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Mister Studniówki| Zobacz kandydatów! [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki| Zobacz kandydatów! [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz nowe kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz nowe kandydatki [ZDJĘCIA]

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>