Wybory samorządowe 2018. Tomasz Matlakiewicz: Przysucha ma swoje atuty i należy to wykorzystać

Sok
Archiwum
Rozmawiamy z Tomaszem Matlakiewiczem, Wicestarostą Powiatu Przysuskiego, kandydatem na burmistrza Przysuchy.

- Dlaczego zdecydował się Pan kandydować na burmistrza Przysuchy?

- Kandyduję, bo uważam że nasza gmina i miasto potrzebują zmiany w sposobie zarządzania, myśleniu o przyszłości i współpracy z powiatem. A ja - to gwarantuję. Jestem przekonany, że mam niezbędną wiedzę popartą doświadczeniem, do pełnienia tej zaszczytnej funkcji. Jestem związany od wielu lat z pracą w urzędzie, w zarządzie powiatu, wiem, jak sprawnie zarządzać powierzonymi zasobami. Jestem lokalnym patriotą, bardzo głęboko emocjonalnie związanym ze swoim miejscem urodzenia i życia. Stąd pochodzi moja rodzina, tutaj jest mój dom i bardzo chciałbym, żeby tutaj również dorastały moje dzieci. Chcę, żeby młode pokolenia miały przyszłość w Przysusze. Jestem przekonany, że można rozwiązać najważniejsze problemy mieszkańców, aby w naszej gminie godnie żyć.

- Jakie pan ma doświadczenie samorządowe? Jak chce je pan wykorzystać?

- Mam ponad 20-letni staż pracy w administracji samorządowej. Życie zawodowe zaczynałem od najniższego stanowiska i stopniowo uczyłem się pracy, aż do stanowiska wicestarosty. Jednocześnie od czterech kadencji jestem radnym Rady Powiatu w Przysusze. W Radzie jestem członkiem komisji budżetowej. Przez ten czas zbierałem doświadczenie, poznawałem, na czym polega ta praca i uczyłem się od najlepszych. Moje doświadczenie budowały podejmowane działania i zrealizowane projekty, zarówno w gminie, jak też w powiecie. Działałem w zespołach, które miały wyznaczone cele do realizacji. Można takie zespoły powołać w naszej gminie i sięgać projektami tam, gdzie nikt do tej pory się nie odważył. Trzeba zupełnie zmienić styl działania, żeby nastąpiła różnica w rezultatach podejmowanej pracy. Jeśli chodzi o obszary, w jakich chcę działać: w większości, jeśli nie we wszystkich. Jest dużo do zrobienia w infrastrukturze drogowej, komunalnej, sporcie, edukacji, sferze społecznej. Inaczej trzeba spojrzeć na rozwój, sferę społeczną.

- Jakie atuty ma gmina Przysucha?

- Uważam, że ogromne. Największym atutem Przysuchy są ludzie, inteligentni, wykształceni, pracowici, godni zaufania, nastawieni na sukces. Świetnie wiedzą o tym szefowie firm w całe Europie, gdzie pracują mieszkańcy Przysuchy. Nie można zapominać o ogromnie ważnej kwestii, czyli tranzytowym położeniu Przysuchy. Znajdujemy się w ścisłym centrum Polski i możemy stać się bardzo ważnym centrum logistyki i komunikacji dla całego kraju. Atutem Przysuchy jest nieskażona przyroda i trzeba zrobić wszystko, żeby nadal taka została i przyciągała potencjalnych turystów. Mamy przecież unikatową, trójmiejską architekturę, mamy wspaniałą, ciekawą i niepowtarzalną historię, jesteśmy spadkobiercami dziedzictwa kulturowego pokoleń twórców ludowych uwiecznionych przez Oskara Kolberga. I tak się zastanawiam, jak pewnie większość z mieszkańców Przysuchy - dlaczego nikt tego do tej pory nie wykorzystał?

- Jak zatrzymać dość wysokie bezrobocie w gminie?

- Najlepiej byłoby, gdyby pojawili się inwestorzy i wybudowali zakłady, które zaoferują miejsca pracy dla mieszkańców miasta i gminy. Jednak, aby tak się stało, należy wskazać miejsca, które będą siedzibą takiego przedsięwzięcia.
Należy zacząć od opracowania kompletnego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Gminy i Miasta Przysucha. Wyodrębnić i uzbroić tereny inwestycyjne pod rozwój przemysłu, a następnie zagwarantować ulgi i zwolnienia w podatkach dla potencjalnych inwestorów.
Musimy pokonać opóźnienia w budowaniu oferty prorozwojowej miasta. Kiedy przygotujemy się jako samorząd do przyjęcia inwestycji, z pewnością się one pojawią. Jako dowód wskażę na tereny położone przy wyjeździe z Radomia w kierunku Kielc. Jeszcze kilkanaście lat temu były tam pola, a obecnie jest to teren o bardzo gęstej zabudowie produkcyjno - handlowo - usługowej.
Potrzeba czasu, żeby mądre decyzje przyniosły dobre rezultaty.

- Jakie propozycje ma Pan dla młodych, by nie wyjeżdżali z Przysuchy?

Nie zmienię sam w ciągu miesiąca zapaści ekonomicznej Przysuchy. Natomiast mam nadzieję, że za 5 lat w naszym mieście pojawią się pierwsze efekty działań, które chcę podjąć w dziedzinie rozwoju ekonomicznego i zacznie się pojawiać praca dla młodych, którzy wtedy będą mogli wracać do swojego miasta i w nim również godnie żyć. W moim programie stawiam na rozwój naszego miasta i gminy oraz współpracę z samorządem powiatowym. Wierzę, że możemy wspólnie wykorzystać wyjątkowe 5 minut w historii Przysuchy, która przez ostatnie lata była centralnym punktem na mapie Polski. Z Przysuchy popłynęły słowa powtarzane w najważniejszych debatach i w wielu mediach do dzisiaj. To wielki kapitał marketingowy, który należy wykorzystać. Wierzę, że efektem wspólnych działań będzie ożywienie gospodarcze naszego regionu i powstanie nowych miejsc pracy niezbędnych na naszym terenie, także dla młodych ludzi. Ponadto zadbam o estetykę i jakość naszego miasta, by było nie tylko miejscem pracy, ale również ciekawym miejscem do zamieszkania, wypoczynku, z dostępem do wydarzeń kulturalnych. Jesteśmy miejscem z potencjałem i powinniśmy mieć dostęp do świata kultury u siebie, a nie być zmuszonymi do poszukiwania rozrywek intelektualnych w miastach obok. Bardzo chciałbym, aby rozsądna i uczciwa praca, którą już dzisiaj deklaruję, doprowadziła do tego, żeby decyzja o wyjeździe wynikała z ciekawości świata, a nie przymusu ekonomicznego.

- Co gmina mogła zrobić w poprzednich latach, a nie zrobiła?

To indywidualna ocena każdego z mieszkańców naszego miasta i gminy. Ja też oczywiście mam swoje zdanie. Przysucha pustoszeje, miasto się nie rozwija. Nie chcę jednak swojej kampanii opierać na wytykaniu palcem błędów. Mam ich świadomość, ale ważniejsza jest przyszłość. Wiem, co zmienić, żebyśmy wreszcie te niemoce pokonali. I na tym mi zależy - nie na drążeniu przeszłości.

Program wyborczy

Tomasz Matlakiewicz kandyduje na Burmistrza Gminy i Miasta Przysucha z Komitetu Wyborczego Wyborców Porozumienie Samorządowo-Ludowe. W swoim programie stawia na rozwój Przysuchy i całej gminy oraz współpracę z samorządem powiatowym. Zamierza wykorzystać potencjał Przysuchy, skąd popłynęły słowa powtarzane w najważniejszych debatach politycznych. Uważa, ze to wielki kapitał marketingowy, który należy wykorzystać. Efektem wspólnych działań ma być ożywienie gospodarcze regionu i powstanie nowych miejsc pracy niezbędnych na naszym terenie, by zatrzymać migrację naszych młodych mieszkańców. Tomasz Matlakiewicz uważa, że atutem Przysuchy jest nieskażona przyroda a także historia miasta Oskara Kolberga, którą należy wykorzystać. -Jeśli wyborcy życzą sobie zmiany, proszę o zaufanie i głosy - dodaje

CV kandydata

Tomasz Matlakiewicz

Kandyduje na Burmistrza Gminy i Miasta Przysucha z Komitetu Wyborczego Wyborców Porozumienie Samorządowo-Ludowe.
Mam 47 lat. Mieszka na terenie gminy i miasta Przysucha, obecnie w Skrzyńsku. Prywatnie mąż Moniki, ojciec Hani i Igi.
Jest absolwentem Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach i Akademii Finansów w Warszawie.
Od 2006 r. pracuje w Starostwie Powiatowym w Przysusze, jako wicestarosta powiatu przysuskiego. Jednocześnie jest radnym Rady Powiatu w Przysusze i członkiem komisji budżetowej. Ponadto przewodniczącym Rady Społecznej przy Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przysusze, jako organu inicjującego i opiniodawczego dyrektora szpitala. Jest też członkiem Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP w Przysusze i przedstawicielem samorządu w Powiatowej Radzie Rynku Pracy w Przysusze.
Prowadzi również ogrodnicze gospodarstwo rolne. Wolny czas spędza z rodziną i bardzo lubi wędkowanie. Bliski kontakt z ludźmi i otwartość, pozwoliły mu poznać potrzeby lokalnej społeczności. Chce przyczynić się do rozwoju Małej Ojczyzny, jaką jest Gmina i Miasto Przysucha.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA [email protected] lub Facebook.

Wideo

Komentarze 20

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

m
mieszkaniec

Szanowni Państwo!

 

U każdego z kandydatów jesteśmy w stanie znaleźć odpowiadające nam pomysły, ale również takie które nam się nie podobają. W myśl przysłowia: "Jeszcze się taki nie urodził, aby wszystkim dogodził". W związku z tym należy porównać wśród kandydatów:

- doświadczenie i predyspozycje do pełnienia stanowiska o które się ubiegają;

- realne szanse na spełnienie obietnic, rodzaj tych obietnic;

- co zrobili dla miasta, gminy do tej pory.

 

Ja uważam że spośród trzech kandydujących tylko Pan Tomasz Matlakiewicz jest w stanie spełnić to, o czym mówi w programie wyborczym, dlatego własnie na niego oddam swój głos.

 

A "łatkę" jak chcemy to przypniemy każdemu - nawet świętemu

 

Pozdrawiam

 

A
Anonim
Jak zatrzymać młodych? Może wreszcie niech powstanie jakiś nowy blok żeby mieli gdzie mieszkać a nie 20 osób bije się w licytacji o zniszczone mieszkanie i ktoś daje 172000 za coś co powinno kosztować góra 120000.
A
Anonim
Jak zatrzymać młodych? Może wreszcie niech powstanie jakiś nowy blok żeby mieli gdzie mieszkać a nie 20 osób bije się w licytacji o zniszczone mieszkanie i ktoś daje 172000 za coś co powinno kosztować góra 120000.
G
Gość
Jak zatrzymać młodych? Może wreszcie niech powstanie jakiś nowy blok żeby mieli gdzie mieszkać a nie 20 osób bije się w licytacji o zniszczone mieszkanie i ktoś daje 172000 za coś co powinno kosztować góra 120000.
p
przysuszanka
W dniu 23.09.2018 o 12:16, Gość napisał:

Pałgan w swoim wywiadzie nie dorasta Matlakiewiczowi do pięt.Na kogo zatem zagłosujesz młoda wykształcona samochwało?????

 Jeszcze nie wiem, póki co żaden kandydat nie zachwyca. Jeśli ludzie na podstawie luźnego wywiadu oceniają kandydatów, to brak mi słów. 

 

Poziom wypowiedzi: max "zerówka"... "Samochwała w kącie stała" hahahahahahahah... i Ty mówisz że jesteś "wykształconą osobą" ????  Jeżeli nie dopatrzyłaś się "konkretów" w wypowiedzi to masz ewidentne problemy z czytaniem ze zrozumieniem - cała twoja edukacja więc na marne. A doświadczenie w administracji jest bardzo ważnym elementem i atutem, czego w żadnej szkole nie nauczą!!!

No rzeczywiście, chyba mam poważne problemy z czytaniem ze zrozumieniem :) przeczytałam jeszcze raz i niestety nadal nie zauważyłam żadnych konkretnych pomysłów. Pisząc konkretnych nie mam na myśli jakiegoś tam bliżej nieokreślonego potencjału czy rozbudowy infrastruktury. 

 

Pozwolę sobie również ocenić poziom cytowanej wypowiedzi  - najwyższy! A im więcej wykrzykników i znaków zapytania tym lepiej :)

Pozdrawiam i życzę opanowania

m
młody uczestnim Debaty
W dniu 24.09.2018 o 12:08, Przysucha napisał:

Poziom wypowiedzi: max "zerówka"... "Samochwała w kącie stała" hahahahahahahah... i Ty mówisz że jesteś "wykształconą osobą" ????  Jeżeli nie dopatrzyłaś się "konkretów" w wypowiedzi to masz ewidentne problemy z czytaniem ze zrozumieniem - cała twoja edukacja więc na marne. A doświadczenie w administracji jest bardzo ważnym elementem i atutem, czego w żadnej szkole nie nauczą!!!!

I ta uwaga jest słuszna co do doświadczenia w  Administracji - bo z takim stażem Nikt nie powinien zrobić Sobie krzywdy długopisem - bo ma przeszkolenia ( powinny się  odbyć ) z BHP na stanowisku pracy i to jest atut a  konkrety w odpowiedziach na pytania ; 1.

Jakie pan ma doświadczenie samorządowe? Jak chce je pan wykorzystać?  - ogólnik a końcówka  to ;
Jest dużo do zrobienia w infrastrukturze drogowej, komunalnej, sporcie, edukacji, sferze społecznej. Inaczej trzeba spojrzeć na rozwój, sferę społeczną.
2.
Jakie atuty ma gmina Przysucha?
 -
Atutem Przysuchy jest nieskażona przyroda i trzeba zrobić wszystko, żeby nadal taka została i przyciągała potencjalnych turystów. Mamy przecież unikatową, trójmiejską architekturę,
 -  naprawdę ambitne plany i zamierzenia , które dadzą miejsca pracy ???  !!                                                                                 

3.

Jak zatrzymać dość wysokie bezrobocie w gminie?

Jako dowód wskażę na tereny położone przy wyjeździe z Radomia w kierunku Kielc. Jeszcze kilkanaście lat temu były tam pola, a obecnie jest to teren o bardzo gęstej zabudowie produkcyjno - handlowo - usługowej.
 - no i tutaj niestety nie jestem wstanie dostrzec porównania z Przysuchą ale widzę jeszcze w Radomiu kierunek Warszawa przy 7 tam też były pola

4.

Jakie propozycje ma Pan dla młodych, by nie wyjeżdżali z Przysuchy?
-
Wierzę, że możemy wspólnie wykorzystać wyjątkowe 5 minut w historii Przysuchy, która przez ostatnie lata była centralnym punktem na mapie Polski. Z Przysuchy popłynęły słowa powtarzane w najważniejszych debatach i w wielu mediach do dzisiaj. To wielki kapitał marketingowy, który należy wykorzystać. Wierzę, że efektem wspólnych działań będzie ożywienie gospodarcze naszego regionu i powstanie nowych miejsc pracy niezbędnych na naszym terenie, także dla młodych ludzi. Ponadto zadbam o estetykę i jakość naszego miasta, by było nie tylko miejscem pracy, ale również ciekawym miejscem do zamieszkania, wypoczynku, z dostępem do wydarzeń kulturalnych. Jesteśmy miejscem z potencjałem i powinniśmy mieć dostęp do świata kultury u siebie, a nie być zmuszonymi do poszukiwania rozrywek intelektualnych w miastach obok. Bardzo chciałbym, aby rozsądna i uczciwa praca, którą już dzisiaj deklaruję, doprowadziła do tego, żeby decyzja o wyjeździe wynikała z ciekawości świata, a nie przymusu ekonomicznego.
- moim zdaniem jest to odpowiedź , która akurat mojej osoby w tym mieście nie zatrzyma bo konkretów brak - ogólnik ale zaznaczam jest to mój odbiór więc nie widzę powodu by odsyłać również moja osobę do '' zerowego '' poziomu !!!

 

Program wyborczy ;
Porozumienie Samorządowo-Ludowe. W swoim programie stawia na rozwój Przysuchy i całej gminy oraz współpracę z samorządem powiatowym. Zamierza wykorzystać potencjał Przysuchy, skąd popłynęły słowa powtarzane w najważniejszych debatach politycznych. Uważa, ze to wielki kapitał marketingowy, który należy wykorzystać. Efektem wspólnych działań ma być ożywienie gospodarcze regionu i powstanie nowych miejsc pracy niezbędnych na naszym terenie, by zatrzymać migrację naszych młodych mieszkańców. Tomasz Matlakiewicz uważa, że atutem Przysuchy jest nieskażona przyroda a także historia miasta Oskara Kolberga, którą należy wykorzystać. -Jeśli wyborcy życzą sobie zmiany, proszę o zaufanie i głosy - dodaje
-  każdy ma prawo do Swojego programu Wyborczego i ten też trzeba uszanować co czynię . Ale te słowa , które płynęły z Przysuchy w czasie Kongresów PiS  nie koniecznie muszą być kapitałem marketingowym . Wywiad o tyle fajny , że mając taki Temat na wypracowaniu z jęz. polskiego większość Maturzystów by podobnie udzieliło odpowiedzi na zadawane pytania ( mimo , że nie mieli by uzgodnień przed wywiadem jakie będą pytania ) - również jestem osobą wykształconą bo nawet wykształcenie na poziomie pewnym to też wykształcenie - czasem te wyższe wykształcenia idą na MARNE - jak powyżej zostało ujęte - miłej polskiej jesieni udanych Wyborów .  Oczywiście odpowiedzi są  zacytowane w skrócie -  w części  = więc Każdy niech przeczyta Sam cały wywiad i zrozumie w/g Siebie

 

 

 

 


 

 

P
Przysucha
W dniu 22.09.2018 o 10:19, przysuszanka napisał:

samochwała w kącie stala :) każdy może sobie pisać laurki w komentarzach, ale ja jako młoda wykształcona osoba po przeczytaniu tekstu nie widzę żadnej konkretnej propozycji od pana Matlakiewicza, która zachęciłaby mnie do powrotu do Przysuchy.To że kandydat ma doświadczenie w administracji samorządowej jeszcze nie stanowi, że będzie dobrym burmistrzem.Masło maślane i tyle. Panie Matlakiewicz konkrety jakieś poproszę, chyba że nie ma Pan pomysłu

 

Poziom wypowiedzi: max "zerówka"... "Samochwała w kącie stała" hahahahahahahah... i Ty mówisz że jesteś "wykształconą osobą" ????  Jeżeli nie dopatrzyłaś się "konkretów" w wypowiedzi to masz ewidentne problemy z czytaniem ze zrozumieniem - cała twoja edukacja więc na marne. A doświadczenie w administracji jest bardzo ważnym elementem i atutem, czego w żadnej szkole nie nauczą!!!!

G
Gość

Brawo Tomasz Matlakiewicz.

Przynajmniej jakieś konkrety i pomysły, a nie jak Adam Pałgam, lampy led, drogi na pola i kanalizacje

G
Gość
W dniu 22.09.2018 o 10:19, przysuszanka napisał:

samochwała w kącie stala :) każdy może sobie pisać laurki w komentarzach, ale ja jako młoda wykształcona osoba po przeczytaniu tekstu nie widzę żadnej konkretnej propozycji od pana Matlakiewicza, która zachęciłaby mnie do powrotu do Przysuchy.To że kandydat ma doświadczenie w administracji samorządowej jeszcze nie stanowi, że będzie dobrym burmistrzem.Masło maślane i tyle. Panie Matlakiewicz konkrety jakieś poproszę, chyba że nie ma Pan pomysłu

 

Pałgan w swoim wywiadzie nie dorasta Matlakiewiczowi do pięt.

Na kogo zatem zagłosujesz młoda wykształcona samochwało?????

p
przysuszanka

samochwała w kącie stala :) każdy może sobie pisać laurki w komentarzach, ale ja jako młoda wykształcona osoba po przeczytaniu tekstu nie widzę żadnej konkretnej propozycji od pana Matlakiewicza, która zachęciłaby mnie do powrotu do Przysuchy.

To że kandydat ma doświadczenie w administracji samorządowej jeszcze nie stanowi, że będzie dobrym burmistrzem.

Masło maślane i tyle. Panie Matlakiewicz konkrety jakieś poproszę, chyba że nie ma Pan pomysłu

 

M
M.
Wreszcie kandydat który wie o czym mówi i to się chwali. Ktoś kto wie co to mpzp, widzi potencjał w turystyce. Ja bym oprócz tego dodała jakiś fajny marketing miasta. Do tego potrzebni są też ludzie mający cokolwiek pojęcia o zarządzaniu gmina. A nie wieski i kryski brani z łapanki po rodzinie. Bo jak naboru nie było przez rok to chyba wiadomo co się święci.
G
Gość

Brawo Pan Tomasz Matlakiewicz.

Jest pomysł, jest jakaś wizja.

Tak trzymać.

????
W dniu 20.09.2018 o 22:18, Wyborca napisał:

Mam wielką nadzieję, że "stary układ" wraz z pałganem odejdzie w zapomnienie. Miasto i gmina musi zacząć się rozwijać, mieszkańcy mają prawo do życia wśród normalnych ludzi, bez układów i kolesiowskich zależności. Dość. Wygrana MATLAKIEWICZA to szansa dla wszystkich, którym na sercu leży rozwój tego miasta i okolic. Przed wyborem warto powiedzieć poprzednikom "SPRAWDZAM"! To właśnie ten czas. Zrobili coś dla Was, oprócz tego, co dla siebie? Co obiecywali, z czego wywiązali się na miarę Państwa oczekiwań. Ja ze swej strony odpowiadam - Z NICZEGO! DNO! NIC! ZERO! Ale...rozdali wśród siebie kilka intratnych posad i mają zamiar kontynuować ten proceder! Zmieńmy to. Teraz możem

Po takim tekście może nastąpić załamanie pogody - a tekst '' z sercem do Ludzi  ''  - majstersztyk ale Kto to wymyślił czy Mieszkańców to ujmie - czy łykną jak pelikan ??? Pan Tomasz 4 kadencje Radnym Powiatowym i efekt ??? dobrze drogi - dotacje Unijne i dobrze bo skąd jak nie z Uni ??? 

t
też Przysucha
W dniu 20.09.2018 o 19:48, Przysuszanka napisał:

Ja jestem zdecydowanie na TAK

I fajnie trzeba mieć swoje zdanie !!!  więc ja ale o paru znajomych na Nie z poszanowaniem wyboru Przysuszanki - miłych , udanych dni

W
Wyborca

Mam wielką nadzieję, że "stary układ" wraz z pałganem odejdzie w zapomnienie. Miasto i gmina musi zacząć się rozwijać, mieszkańcy mają prawo do życia wśród normalnych ludzi, bez układów i kolesiowskich zależności. Dość. Wygrana MATLAKIEWICZA to szansa dla wszystkich, którym na sercu leży rozwój tego miasta i okolic. Przed wyborem warto powiedzieć poprzednikom "SPRAWDZAM"! To właśnie ten czas. Zrobili coś dla Was, oprócz tego, co dla siebie? Co obiecywali, z czego wywiązali się na miarę Państwa oczekiwań. Ja ze swej strony odpowiadam - Z NICZEGO! DNO! NIC! ZERO! Ale...rozdali wśród siebie kilka intratnych posad i mają zamiar kontynuować ten proceder! Zmieńmy to. Teraz możemy!

Dodaj ogłoszenie