sportowy24
  Wychowankowie Czarnych Radom mogą trafić do pierwszoligowych...

  Wychowankowie Czarnych Radom mogą trafić do pierwszoligowych klubów

  /sid/

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Łukasz Zugaj, rozgrywający Cerrad Czarnych Radom i zespołu Młodej Ligi został wypożyczony do drugoligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki.
  Rafałem Faryną (w ataku), wychowankiem Czarnych Radom i zawodnikiem pierwszej drużyny interesują się kluby zaplecza ekstraklasy

  Rafałem Faryną (w ataku), wychowankiem Czarnych Radom i zawodnikiem pierwszej drużyny interesują się kluby zaplecza ekstraklasy ©T. Klocek

  Zugaj jest pierwszym, ale najprawdopodobniej nie ostatnim wychowankiem radomskiego klubu, który zostanie wypożyczony do innego klubu. Młodymi wychowankami Czarnych interesują się zespoły zaplecza ekstraklasy.

  Zugaj, w zakończonym sezonie był w kadrze zespołu ekstraklasy Czarnych i Młodej Ligi. Poprzedni sezon spędził w Bełchatowie, gdzie występował również w pierwszym zespole (zaliczył występ w europejskich pucharach) oraz Młodej Lidze. Wychowanek Czarnych jest absolwentem Szkoły Mistrzostw Sportowego w Spale. Teraz został wypożyczony do drugoligowego klubu z Tomaszowa Mazowieckiego.
  Najprawdopodobniej radomski klub zdecyduje się na wypożyczenie jeszcze kilku zawodników.
  Kluby pierwszej ligi interesują się także innymi wychowankami Czarnych, którzy nie znaleźli się w pierwszej drużynie. Jednym z nich jest Rafał Faryna. W rozgrywkach Młodej Ligi, Faryna był jednym z najskuteczniejszych zawodników rozgrywek i najlepiej punktującym w radomskim zespole. Atakujący radomian zagrał także w dwóch spotkaniach ekstraklasy.

  - Zdaniem trenerów Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia możliwość występów w pierwszej lidze będzie dla młodych zawodników korzystniejszym, bardziej pożytecznym, rozwiązaniem, niż kolejny sezon występów w Młodej Lidze - przyznaje Sławomir Monik, rzecznik klubu. -Ale nie wykluczamy także możliwości, że pozostanie w Radomiu.

  Zawodnicy zostaną wypożyczeni, co znaczy, że w trakcie sezonu, w jego dowolnym momencie, w razie potrzeby, mogą powrócić do Czarnych. Ich kontrakty z radomskim klubem są ważne.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ