Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Ponad 10 tysięcy widzów przez trzy dni w Radomiu oglądało...

Wydarzenia roku 2019 w regionie radomskim. Sierpień. Wielkie święto lekkiej atletyki

Ponad 10 tysięcy widzów przez trzy dni w Radomiu oglądało trzydniowe 95. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Seniorów. Wśród widzów znaleźli się też znakomici Polscy lekkoatleci na czele z prawdziwymi legendami Marianem Woroninem i Jackiem Wszołą, a także artyści jak choćby aktorka Katarzyna Bujakiewicz.

Lekkoatleci ZTE Radom podczas mistrzostw zdobyli pięć medali: jeden srebrny i cztery brązowe. Srebrny medal zdobył Mateusz Kaczor w biegu na 3000 metrów z przeszkodami.

Brązowe - Aneta Rydz w konkursie skoku wzwyż, Natalia Wosztyl w biegu na 400 metrów przez płotki, Dawid Żebrowski w biegu na 110 metrów przez płotki i sztafeta 4x100 metrów kobiet w składzie, Martyna Osińska, Natalia Wosztyl, Izabela Smolińska i Martyna Kotwiła. W klasyfikacji medalowej, ZTE Radom zajął 22 miejsce na 33 sklasyfikowane kluby. W klasyfikacji punktowej ZTE Radom zajął 9 miejsce z dorobkiem 309 punktów. Wygrał AZS Poznań, zdobywając 593 punkty.

W klasyfikacji województw wygrało Mazowieckie z dorobkiem 1202 punktów.

ZOBACZ KONIECZNIE: Wydarzenia 2019 roku w Radomiu i powiatach. Wspominamy najciekawsze z nich