Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź wyniki wyborów w Twoim okręgu

Wydział Filologiczno-Pedagogiczny

Artykuł sponsorowany
Szanowni maturzyści, drodzy przyszli studenci, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny prowadzi studia na 8 wydziałach, w swojej ofercie posiada ponad 30 kierunków studiów. Kształcimy specjalistów w wielu dziedzinach, m.in. humanistycznych, artystycznych, technicznych, ekonomicznych, prawnych oraz związanych z naukami medycznymi. Rozpoczęliśmy cykl prezentacji naszych wydziałów. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

Wydział Filologiczno-Pedagogiczny jest jednym z młodszych dzieci Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego, który ma przede wszystkim swoją długą i dobrą historię kierunków politechnicznych. My do akademickiej wspólnoty wnosimy kapitał humanistyczny i społeczny. Dla nas umiejętności techniczne są niezbędnym środkiem do osiągania celów, nie zaś celem samym w sobie.

Korzystamy z nowoczesnych narzędzi cyfrowych, by kształcić nietechniczne umiejętności: jak rozumieć i opisywać rzeczywistość, jak formować i wzbogacać własną osobowość, jak pracować w grupie i jak kierować zespołem ludzkim, wreszcie jak przekazywać własną wiedzę innym. Jesteśmy od otwierania okien na świat: na ten najbliższy nam, regionalny i na ten zewnętrzny, wielokulturowy. Jako Wydział Filologiczno-Pedagogiczny jesteśmy częścią regionalnej układanki, współpracujemy z lokalnymi podmiotami kulturalnymi, placówkami oświatowymi, mediami, klubami sportowymi. Nasi absolwenci i studenci współtworzą klimat miasta Radomia, z roku na rok, także dzięki nam, coraz bardziej przyjazny, otwarty, kolorowy. Stajemy się częścią perspektywy globalnej, dzięki rozbudowanym kontaktom międzynarodowym – Hiszpanią, Portugalią, Niemcami, Belgią, Austrią, Chorwacją, Słowacją, Czechami, Węgrami, Rumunią, Litwą, Estonią, Turcją. W ramach programu unijnego Erasmus+ nasi studenci mogą kontynuować naukę w jednym z zagranicznych ośrodków, przyjmujemy gości – studentów i uczonych stamtąd, nasi pracownicy naukowi doskonalą tam swój warsztat dydaktyczny, by przenosić odmienne rozwiązania na nasz uniwersytecki grunt.

Prowadzimy badania naukowe (Wydział Filologiczno-Pedagogiczny może pochwalić się kategorią B w parametryzacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego) i uczymy studentów (posiadamy certyfikaty Polskiej Komisji Akredytacyjnej) na następujących kierunkach:

filologia: angielska (studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia) i germańska (studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia), gdzie oferując bogaty program literaturoznawczy i językoznawczy kształcimy tłumaczy i nauczycieli języków obcych,
dziennikarstwo (studia stacjonarne I stopnia), z unikatowym profilem nauki o kulturze krajów anglojęzycznych i hiszpańskojęzycznych, z bogatą ofertą praktyk zawodowych, gdzie przygotowujemy do pracy w starych i nowych mediach,
pedagogika (studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia), gdzie kształcimy kadrę do pracy opiekuńczo-wychowawczej z dziećmi i młodzieżą w placówkach oświatowych (przedszkola, szkoły, świetlice), opiekuńczych, specjalistycznych, ośrodkach socjoterapii, świetlicach środowiskowych i socjoterapeutycznych,
pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (studia stacjonarne i niestacjonarne jednolite magisterskie), gdzie można zdobyć kompetencje nauczyciela-wychowawcy do pracy w przedszkolu i we wczesnych klasach szkoły podstawowej,
praca socjalna (studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia), gdzie kształcimy pracowników socjalnych i animatorów społeczności lokalnej do pracy w ośrodkach pomocy społecznej, organizacjach pozarządowych, centrach usług socjalnych, ośrodkach pracy z rodzinami dysfunkcyjnymi, jednostkach do spraw zatrudnienia i przeciwdziałania bezrobociu oraz ośrodkach wsparcia i pomocy specjalistycznej,
wychowanie fizyczne (studia stacjonarne I stopnia), gdzie przygotowujemy do pracy nauczycieli wychowania fizycznego, instruktorów sportu i rekreacji ruchowej; same studia oparte są na najlepszych doświadczeniach polskich Akademii Wychowania Fizycznego.

Możemy zapewnić potencjalnych kandydatów: czas u nas spędzony będzie dla Was czasem bogatym w wiedzę, kontakty międzyludzkie, pierwsze doświadczenia zawodowe.

Zapraszam
Dr hab. Dariusz Trześniowski, prof. UTH Rad.
Dziekan Wydziału Filologiczno-Pedagogicznego UTH w Radomiu

WYDZIAŁ FILOLOGICZNO-PEDAGOGICZNY
ul. Chrobrego 31, 26-600 Radom
tel. +48 (48) 361 73 60

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3