Wygrana E.Leclerc Radomki Radom z Jokerem Świecie w pierwszym meczu drugiej rundy

Michał Nowak
Siatkarki E.Leclerc Radomki Radom pokonały we własnej hali Jokera Świecie na inaugurację rundy rewanżowej pierwszej ligi. Tadeusz Klocek
E.Leclerc Radomka Radom zdobyła kolejne punkty do pierwszoligowej tabeli. W pierwszej kolejce rundy rewanżowej podopieczne trenera Jacka Skroka wygrały z Jokerem Mekro Energoremont Świecie 3:1.

E.Leclerc Radomka Radom - Joker Mekro Energoremont Świecie 3:1 (25:23, 25:19, 13:25, 25:20)
E.Leclerc Radomka: Przepiórka 2, Miechowicz 18, Borawska 12, Biała 8, Ponikowska 5, Kubacka 10, Samul (libero) oraz Bator (libero), Czajka, Pelczarska 1, Molenda, Gądek, Śmieszek 1, Szczepańska 7.

Podopieczne trenera Jacka Skroka bardzo udanie rozpoczęły drugą rundę rozgrywek na zapleczu ekstraklasy. Dwa miesiące temu na inaugurację sezonu 2017/2018 pokonali w Świeciu Jokera po tie-breaku. W sobotę mecz rozstrzygnął się w czterech partiach.

Po początkowej przewadze przyjezdnych w partii otwarcia, zespół z Radomia dogonił rywalki i przejął inicjatywę. Potem rywalizacja się wyrównała, a pierwszego seta gospodynie wygrały na przewagi. Zacięta walka trwała także w secie numer dwa. Podopieczne trenera Jacka Skroka zachowały jednak więcej zimnej krwi w końcówce, w której powiększyły przewagę i zwyciężyły do 19. O trzeciej partii siatkarki E.Leclerc Radomki chciałyby zapewne jak najszybciej zapomnieć - przegrana do 13. Szybko jednak udało się miejscowym wymazać z pamięci to niepowodzenie i czwarty set zakończył się, podobnie jak dwa pierwsze, zwycięstwem radomianek, które sięgnęły po kolejne trzy punkty do pierwszoligowej tabeli.

- Każdy set zaczynał się podobnie. Dobrze, że trzy zakończyły się inaczej niż ten trzeci. W tamtej partii nic nam nie wychodziło i stąd tak wiele zmian. Całe szczęście, że się obudziliśmy w końcówce czwartego seta. Tak na gorąco trudno powiedzieć czym ten mecz wygraliśmy, bo statystyki są bardzo porównywalne. Decydowała raczej ilość błędów. W decydujących momentach wykazaliśmy się większym opanowaniem. To był dla nas bardzo trudny mecz. Nie było to może jakieś porywające spotkanie, ale na szczęście dla nas zakończyło się on zwycięsko - skomentował to spotkanie Jacek Skrok, szkoleniowiec E.Leclerc Radomki.

QUIZ. Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa?