Wyniki 17. kolejki grupy 2 klasy A

MN
Niewiele bramek padło w 17. kolejce Nice Sport Klasy A. Na czele grupy drugiej bez zmian. Faworyci wygrali swoje mecze. Kraska opuściła przedostatnie miejsce. MKSWyśmierzyce przerwał słabą serię.

Jaguar Wolanów - Mogielanka Mogielnica 1:3 (0:2)

Zgodnie z planem, czyli wygraną gości zakończył się mecz Jaguara Wolanów z Mogielanką Mogielnica. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo wiceliderowi tabeli grupy drugiej. Gospodarze postawili twarde warunki, ale na skutek zbyt dużej ilości błędów musieli pogodzić się z porażką.

Sadownik Błędów - Zodiak Sucha 1:0 (0:0)
Bramka: Wojtulewicz 60.
Sadownik: Hubert Krawczak, Boroń, Czarnecki, Franczak (60 Adrian Krawczyk), Kornaszewski (65 Majdaszewski), Mateusz Krawczyk, Królikowski, Krzyżanowski, Kulczycki, Małecki (75 Sybilski), Wojtulewicz.
Zodiak: Łukasik, Chyc (46 Glegoła), Gajda, Kiliański, Kowalczyk (Grzywacz), Król (46 Nowak), Ławrecki, Prasek, Rumniak (75 Piekarski), Skowroński, Wójcik.

Skromne zwycięstwo odnieśli piłkarze lidera grupy drugiej, czyli Sadownika Błędów, którzy na własnym stadionie pokonali siódmego w tabeli przed tym pojedynkiem Zodiaka Sucha. Zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył w 60 minucie Damian Wojtulewicz.

Chojniak Wieniawa - Kraska Jasieniec 0:1 (0:1)
Bramka: Binkiewicz 30 z karnego.
Kraska Jasieniec wygrała drugi mecz z rzędu w walce o utrzymanie. Dość niespodziewanie pokonała na wyjeździe wyżej notowanego Chojniaka Wieniawa po golu w 30 minucie. Mecz przyniósł bardzo wiele emocji. Dzięki temu zwycięstwu Kraska przeskoczyła w tabeli SKS Potworów, który w tej kolejce pauzował.

Młodzik 18 Radom - KS Błotnica Stara 0:1 (0:1)
Młodzik: Dobosz, Kamionka, Orchel (46 Molga), Adrian Woźniak, Filip Janik (75 Ulawski), Krzysztof Grzebała, Dominik Woźniak, Maciej Hajduk (40 Kacprowicz), Konrad Pionka, Oskar Modzel (75Kostyła), Maciej Szczepanik.

Goście wyszli na prowadzenie już w 16 minucie. Radomski zespół w kolejnych minutach nie mógł sforsować defensywy KS Błotnica Stara i ostatecznie przyjezdni zwyciężyli zapisując na swoim koncie trzy punkty. Pojedynek był dość ostry, twardej walki nie brakowało.

MKS Wyśmierzyce - Powała Taczów 1:0 (0:0)
Bramka: Wielgus 85.
MKS: Jakub Łysakowski, Mateusz Dąbrowski, Kucman, Geszejter, Imiołek, Popiel, Kabot (60 Damian Dąbrowski), Norbert Łysakowski (75 Górzyński), Jasiński, Wielgus, Grzegorz Dąbrowski (75 Marcin Strzelecki).

Piątą wygraną w tym sezonie zanotowali piłkarze MKS Wyśmierzyce, którzy na własnym stadionie pokonali Powałę Taczów 1:0. Zmiana trenera w drużynie MKS przyniosła efekt. Po słabym początku rundy Adam Kowalczyk zastąpił na stanowisku Rafała Jończyka.

Orzeł Gielniów - Sokół Przytyk 1:1 (0:1)
Bramki: Mełuszyński 74 dla Orła.

Podziałem punktów zakończył się mecz Orła Gielniów z Sokołem Przytyk. Goście do przerwy prowadzili, ale ostatecznie miejscowi doprowadzili do wyrównania. Był to jedyny mecz w tej kolejce zakończony rezultatem remisowym.