Wyniki IV ligi. Nie popisali się piłkarze Broni

SzS, WŁ
Fragment meczu Broń - Sparta.
Fragment meczu Broń - Sparta. S. Szymczak
W środę piłkarze mazowieckiej czwartej ligi rozegrali drugą kolejkę. W najciekawszym meczu Energia Kozienice pokonała na własnym boisku 3:1 Szydłowiankę Szydłowiec. Nie popisali się piłkarze Broni Radom zremisując na własnym boisku z przeciętną Spartą Jazgarzew. Duże brawa należą się piłkarzom Promnej. Beniaminek odniósł pierwsze historyczne zwycięstwo w czwartej lidze.

Broń Radom - Sparta Jazgarzew 2:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Daniel Pyra 13, 1:1 Kamil Czarnecki 28, 2:1 Michał Bojek 28, 2:2 Bartosz Orłowski 77.

Broń: Młodziński - Jakubczyk, Sala, Zieliński (75 Krukowski), Dobosz - Leśniewski, Sałek, Oziewicz (57 Więcek), Bojek (66 Bartosiak), Nowosielski (80 Książek) - Czarnecki.

Piłkarze Broni na inaugurację sezonu na swoim boisku kompletnie zawiedli. Stare porzekadło mówi, że “jeśli się nie wykorzystuje dogodnych okazji, to mogą się zemścić”. Tak też było w środowy wieczór. Sparta przed przerwą miała jedną dogodną okazję i zdobyła bramkę. Po dalekim dośrodkowaniu Daniel Pyza znalazł się w idealnej sytuacji i strzałem po ziemi zdobył gola.

Broń goniła, atakowała, ale grząskie boisko, padający deszcz pomagał się skutecznie bronić przyjezdnym. Dopiero w 27 minucie udało się wyrównać. Michał Bojek na lewej stronie zakręcił defensywą gości, dośrodkował i Kamil Czarnecki zdobył z bliska gola na 1:1 w tym meczu.

Wydawało się, że po zdobyciu gola będzie łatwiej. Drugą połowę lepiej i szybciej zaczęli radomianie. Co chwilę kotłowało się pod bramką Patryka Czarnoty, golkipera Sparty.

W 54 minucie dwukrotnie goście wybijali piłkę z linii bramkowej. Wreszcie w 64 minucie Michał Bojek dwukrotnie, trochę na raty, wepchnął piłkę do siatki i dał Broni prowadzenie.

Sparta walczyła do samego końca. Co prawda długo nie mogła stworzyć sobie dogodnej okazji, ale strata piłki w 77 minucie sprawiła, że Orłowski znalazł się w sytuacji sam na sam i strzałem po ziemi dał drużynie remis. W ostatnich minutach Broń jeszcze nerwowo atakowała, szukała okazji i z upływem czasu te ataki były coraz bardziej rozpaczliwe. - Tak jest w piłce nożnej, że nie zawsze wszystko wychodzi. Stworzyliśmy kilka sytuacji, z których nie chciało wejść. To jest dopiero druga kolejka - mówił po meczu trener gospodarzy, Dariusz Różański.

Energia Kozienice - Szydłowianka Szydłowiec 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Bartosz Zawadzki 36, 2:0 Bartosz Zawadzki 71, 2:1 Błażej Miller 87, 3:1 Piotr Czerwiński 90.

Energia Piaseczny - Szary, Lament, Janiszewski, Markowski - Kołodziejczyk, Michalski (78 Sztobryn), Kalinka, Zawadzki, Pryciak (66 Czerwiński) - Ciupiński (87 Fusiek).

Szydłowianka: Wieczorek - Menzhega, Wiatrak (76 Łaciak), Drożdżał, Sadkowski (46 Suwara) - Szyszka, Czarnota, Zagórski, Leszczyński, Miller - Janik (46 Kalbarczyk).

W 30 minucie po strzale Daniela Ciupińskiego piłka trafiła w słupek. Kilka minut później, po zagraniu Sebastiana Pryciaka do Bartosza Zawadzkiego ten drugi strzałe z jedenastu metrów pokonał Pawła Wieczorka. W drugiej połowie im było bliżej zakończenia meczu, tym było ciekawiej na boisku. W 71 minucie ponownie Bartosz Zawadzki wpisał się na listę strzelców, pokonując bramkarza Szydłowianki strzałem z 18 metrów. W 87 minucie goście strzelili kontaktowego gola i odżyły nadzieje na dobry wynik. Ostatnie słowo należało do gospodarzy. Piotr Czerwiński strzałem w okienko ustalił wynik meczu i Energia wygrała mecz.

KS Konstancin - Orzeł Wierzbica 5:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Karol Skóra 38, 2:0 Hubert Skrzypek, 3:0 Karol Skóra 53, 4:0 Emil Wrażeń 80, 5:0 Marcin Oleksiak 87.

Znicz Pruszków - Oskar Przysucha 3:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Bartłomiej Madej 8, 0:2 Bartłomiej Madej 17, 1:2 Grabowski 61, 2:2 Podliński 71, 3:2 Nawrocki 77.

Oskar: Awdziewicz - Włodarczyk, Moskwa, Walasek, M. Gil - Obuch (80 Ł. Sapieja), Maciejczak, J. Sapieja, Bouchniba, P. Gil (80 A. Kowalczyk) - Madej.

Mazur Karczew - Ludowy Klub Sportowy Promna 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Mateusz Majewski, 0:2 Bartosz Sobkowiak 54, 1:2 Piotr Szostak 78.

Promna: Domański - D ąbrowski, Jaśkiewicz, Sobkowiak, Midziołek (90 Karolewski)), Trzaska, Majewski, Barzyński (72 Lesisz), Oparcik (77 Styczyński), Kozicki, Orłowski (84 Kulej).
Beniaminek z Promnej postarała się o sporą niespodziankę i wywiózł trzy punkty z trudnego terenu Karczewa. Podopieczni trenera Marcina Sikorskiego zagrali mądrze, ambitnie i przede wszystkim skutecznie. Pierwszego gola strzelił Mateusz Majewski, uderzeniem z około 20 metrów. Na 2:o podwyższył Bartosz Sobkowiak, który strzałem klatką piersiową wpakował futbolówkę do siatki. - Jestem bardzo zadowolony z gry wyniku. Teraz czeka na bój z Bronią Radom na własnym boisku - mówi Sikorski.

W innych meczach: Grom Warszawa - Pilica Białobrzegi 0:1 (0:1), Skałbania.
KS Raszyn - Proch Pionki mecz odwołany,
Błonianka Błonie - Mszczonowianka Mszczonów 2:5 (1:1), Sieński 34, samobójcza 68 - Cackowski 19, 63, Gregorowicz 51, 85, samobójcza 71, Start Otwock - Victoria Sulejówek 1:5 (0:2), Karaś 73 z karnego - Czapa 21, Wocial 43, 61, 66, Niksiński 51, UMKS Piaseczno - Wilga Garwolin 4:2 (2:0), Bylak 15, Szewczyk 21, Madetko 58, 88 - Zalewski 51 z karnego, Kamil Zawadka 77.