Wyniki sobotnich meczów ligi okręgowej. Legion gra z Orłem, Warka podejmuje Powiślankę

SzS
Legion Głowaczów
Legion Głowaczów archiwum Legionu
W sobotę w Campeon.pl Lidze kręgowej odbyły się dwa mecze. KS Warka dość sensacyjnie przegrał z Powiślanką Lipsko. Orzeł Wierzbica po niezłym meczu triumfował w Głowaczowie.

KS Warka - Powiślanka Lipsko 0:3 (0:1)
Bramka: samobójcza 29 min, Rożek 60, Bajor 74
Warka: Sładkowski - Lewecki, Wierzbicki, Głogowski(46 Ząbkowski), Lenarczyk, Majewski (55 Witkowski), Witan, Bylak (75 Górecki), Pacholski, Vogtman (78 Wierzbicki), Mińkowski (75 Słomiński).
Powiślanka: Damian Lis - Dryka, Zęba, Cieciura, Głowacki, Włoszczak (80 Borcuch), Sorbian (85 Jabłoński), Ogonowski, Gardynik, Rożek (90 Michał Piłat), Próchniak (62 Bajor).
W 28 minucie Michał Majewski wślizgiem ratował piłkę, która leciała w stronę bramki i niestety futbolówka po jego interwencji wpadła do siatki. Gospodarze mieli dwie wyśmienite okazje do zdobycia gola, ale bohaterem Powiślanki okazał się...rezerwowy bramkarz.
- Futbol jest bezlitosny, bo stworzyliśmy sobie sporo sytuacji do zdobycia bramki, ale po dwóch błędach w drugiej połowie straciliśmy kolejne dwa gole. Z bramkarza gości zrobiliśmy bohatera - powiedział nam Kamil Witkowski, dyrektor sportowy KS Warka.

- Nasz bramkarz przy 0:0 miał kluczową sytuację do obrony i potem jeszcze jedną. To był jego dobry mecz, ale chciałbym pochwalić całą drużynę. Zagraliśmy konsekwentnie, a rywal zawiesił nam wysoko poprzeczkę - powiedział Łukasz Gorgoń, szkoleniowiec Powiślanki
Po dłuższej przerwie po kontuzji wrócił Wojciech Bajor i zdobył jedną z bramek.

Legion Głowaczów - Orzeł Wierzbica 1:3 .
Bramka: M. Czubaj 90+1 - S. Stąpór w 28 minucie z rzutu karnego, Hebda 47 , Czarnecki 75
Legion: P. Krynicki - Marchewka, Walos, Marek, Rotuski, Łukowski (80 M. Czubaj), D. Konopka, R. Konopka, Wolski (75 Kryczka), W. Czubaj (70 Lisiewski). Piasek.
Orzeł od początku przeważał, częściej był przy piłce.
- Brakowało w naszej grze agresji i przede wszystkim strzałów na bramkę - relacjonował nam prezes Legionu, Tomasz Tarczyński.