Wysoka wygrana radomskich "Akademików" (zdjęcia)

/SzS/
Po ostatnich niepowodzeniach w lidze, drugoligowi koszykarze AZS Politechniki Radomskiej w dobrym stylu pokonali zespół katowickiego Mickiewicza

AZS POLITECHNIKA RADOMSKA - Mickiewicz Katowi-ce 96:64 (23:23, 25:23, 20:10, 28:8).
Politechnika: Cetnar 24 (2), Zadęcki 21 (4), Lewandowski 13 (1), Czajkowski 7, Piros 6 oraz Mordel 11, Szczytyński 5 (1), Kulik 5 (1), Hernik 4, Mikos 0, Wróbel 0.
Mickiewicz: Barycz 12, Jaworski 11 (1), Kozieł 10, Jan-kowski 9, Jagieła 4 oraz Wawrzyniak 5 (1), Madaj 5 (1), Sapiński 4, Breguła 4, Kałuski 0, Jurga 0.

"Akademicy" wreszcie rozegrali bardzo dobry mecz. Zasłużenie i wysoko wygrali ekipę z Katowic.

PUNKT ZA PUNKT

Pierwsza połowa tego spotkania to walka punkt za punkt. Żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć większej przewagi niż pięć punktów. Mecz był szybki i mógł się podobać.

Radomianie bardzo dobrze rozpoczęli drugą połowę tego spotkania. Korzystali praktycznie z każdego błędu katowiczan. Goście od trzeciej kwarty zatracili gdzieś swoją skuteczność. Inna sprawa, że nie mieli łatwo, bo trafili na dobrą defensywę gospodarzy. Już po trzech minutach "akademicy" osiągnęli 12-punktową przewagę i praktycznie było po meczu. Rywalom zu-pełnie odechciało się biegać. W dwóch ostatnich kwartach zdobyli zaledwie 18 punktów.