Łukasz Konstanty
Belinda Bencic wygrała z Julią Putincewą na początek zmagań drużyn mieszanych turnieju United Cup w grupie B. Fot. PAP/EPA/Jono Searle
Nowy tenisowy sezon oficjalnie rozpoczęty. W czwartek w Australii wystartował nowopowstały turniej United Cup z udziałem drużyn mieszanych. Wśród uczestników są także Biało-Czerwoni, którzy zmagania rozpoczną w sobotę. Na dziś i jutro przewidziano natomiast rywalizację Szwajcarii i Kazachstanu, a więc grupowych rywali polskiego zespołu.

Szwajcaria prowadzi z Kazachstanem 2:0 po pierwszym dniu zmagań

Rywalizację pomiędzy zespołami, które będą rywalami Polski w kolejnych dniach, rozpoczął pojedynek kobiet pomiędzy Belindą Bencic i Julią Putincewą. Lepiej w mecz weszła Kazaszka, która dzięki przełamaniu w czwartym gemie prowadziła już nawet 4:1, potem jednak do głosu doszła rywalka, która doprowadziła do wyrównania, a w tie-breaku rozstrzygnęła losy pierwszego seta na swoją korzyść, nie pozwalając Putincewej na ugranie choćby punktu.

Drugą partię znów to tenisistka reprezentująca Kazachstan zaczęła lepiej, ponownie wypracowała przewagę przełamania, wszystko co dobre dla niej skończyło się jednak przy stanie 3:1 - od tego momentu gemy wygrywała już tylko Bencic, która ostatecznie triumfowała w secie 6:3 i zapewniła sobie zwycięstwo w całym meczu.

W drugim zaplanowanym na czwartek meczu Szwajcar Marc-Andrea Huesler był faworytem starcia z Timofiejem Skatowem i nie zawiódł oczekiwań, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo - panowie na korcie spędzili niemal dwie i pół godziny, a by wyłonić zwycięzcę trzeba było rozegrać trzy sety.

Wznowienie rywalizacji pomiędzy Szwajcarią i Kazachstanem nastąpi w piątek o godzinie 8.30. Jako pierwsi na korcie pojawią się Stan Wawrinka i Aleksander Bublik, a w dalszej kolejności przewidziano spotkanie Jil Teichmann z Żybek Kułambajewą, a także rywalizację mikstów: Bencic i Wawrinka kontra Putincewa i Bublik.

Mecze Polski podczas United Cuo od 31 grudnia

W ostatni dzień roku po raz pierwszy na korcie zaprezentują się Biało-Czerwoni. Nasi tenisiści zmagania rozpoczną od potyczki z Kazachstanem. Oto plan gier:

• 31.12, 6:30 Iga Świątek - Julia Putintsewa
  • 31.12, około 8:00 Daniel Michalski - Timofiej Skatow
  • 01.01, 8:30 Hubert Hurkacz - Aleksander Bublik
  • 01.01, około 10:00 Magda Linette - Żibek Kulambajewa
  • 01.01, około 11:30 Mikst

Rywalizację ze Szwajcarią, która jest blisko zwycięstwa z Kazachstanem, zaplanowano na 2-3 stycznia. Najlepszy zespół awansuje do dalszych gier.

United Cup, Grupa B - 1 kolejka (1 dzień rywalizacji)
Szwajcaria - Kazachstan 2:0

Belinda Bencic - Julia Putincewa 7:6, 6:3
Marc-Andrea Huesler - Timofiej Skatow 4:6, 6:3, 6:3

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0