Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wystawa Urszuli Świerczyńskiej "Malarstwo wyobraźni" to ostatnie wydarzenie cyklu 35-lecia Łaźni w Radomiu. Zobaczcie zdjęcia

Barbara Koś
- Celem mojej sztuki jest zapisanie w obrazie opowieści, osobistych refleksji oraz uchwycenie nastroju, który towarzyszy podjętemu tematowi, a wszystko z surrealistycznymi dodatkami - mówiła Urszula Świerczyńska. Więcej na kolejnych zdjęciach.
- Celem mojej sztuki jest zapisanie w obrazie opowieści, osobistych refleksji oraz uchwycenie nastroju, który towarzyszy podjętemu tematowi, a wszystko z surrealistycznymi dodatkami - mówiła Urszula Świerczyńska. Więcej na kolejnych zdjęciach. Facebook.com / Łaźnia
Wystawa prac Urszuli Świerczyńskiej "Malarstwo wyobraźni", otwarta w Łaźni przy ulicy Żeromskiego 56 w piątek, 25 listopada, oraz koncert Adama Dzwonnika na lutni, to ostatnie już wydarzenia odbywające się w ramach jubileuszowych spotkań pod hasłem: "Łaźnia. 35 lat artystycznych kąpieli".

35-lecia Łaźni w Radomiu

Przybyłych do Łaźni widzów powitała jej szefowa, Beata Drozdowska. Potem o swoim malarstwie mówiła Urszula Świerczyńska.

Celem jej sztuki, jak tłumaczyła, jest zapisanie w obrazie opowieści, osobistych refleksji oraz uchwycenie nastroju, który towarzyszy podjętemu tematowi, a wszystko z surrealistycznymi dodatkami.

W Łaźni prezentuje obrazy, które powstały w ciągu ostatnich dwóch lat. To malarstwo wyobraźni, dla którego inspiracją są przeżycia, emocje i doświadczenia autorki. A także literatura. Są na wystawie piękne obrazy stanowiące malarskie ilustracje inspirowane literaturą klasyczną oraz fantasy, portrety oraz metaforyczne, malarskie odbicia jej przemyśleń na temat ludzkiego wnętrza, psychiki człowieka, a także wydarzeń rozgrywających się na świecie

Jej obrazy nasycone są kolorami i bogate w detale. Zainspirowane są także muzyką czy baletem. W swoich obrazach autorka buduje napięcie i zapisuje jakąś tajemnicę. To bogactwo emocji i treści.

To malarstwo figuratywne i realistyczne, ale w surrealistycznej formie.

Zdecydowanie jednak, jak podkreśla artystka, nie jest to surrealizm. Są to prace z wyobraźni, ale ściśle związane z jej przemyśleniami, konkretną historią, literaturą i symboliką.

- Jedna z moich ostatnich prac to "Nadzieja". Ciemne, brunatno - pomarańczowe chmury były dla mnie w ostatnim czasie metaforą wielu trudów i przeciwności losu. Wierzę, że walka z nimi ma sens dopóki jest w nas nadzieja - mówiła autorka.

Muzycznym uzupełnieniem wernisażu była gra na lutni w wykonaniu Adama Dzwonnika.

Wystawa czynna jest do 22 grudnia 2022 roku.

Piątkowy wernisaż był ostatnim już wydarzeniem w ramach jubileuszowych spotkań pod hasłem : "Łaźnia. 35 lat artystycznych kąpieli."

- Artystyczne kąpiele z okazji 35-lecia Łaźni za nami - czytamy na Facebooku Łaźni. - W tym roku w radomskiej Łaźni mogliśmy zobaczyć zabiegi pielęgnacyjne na percepcję absolwentek Zofii Kałuży, Jolanty Kosiec i Anny Jaskólskiej oraz Urszuli Świerczyńskiej. Wyjątkową odnowę muzyczną Jana Kondraka w oparach Kaukazu, poprzez piękny pejzaż jazzu Oleś Brothers - Marcin Oleś, Bartłomiej Oleś, Bartosz Pieszka w kolorach Komedy, kończąc biczami na kameralnym koncercie życzeń Janusz Szrom, Andrzej Jagodziński, Andrzej Łukasik, Marcin Jahr. Całość zwieńczona była Radomskimi Spotkaniami z Poezją i Ogólnopolskim Konkursem Poetyckim im. Stanisława Grochowiaka.

Reasumując czy Artystyczne kąpiele z okazji 35-lecia radomskiej Łaźni poprawiające stan umysłu bez użycia skalpela można uznać za odnowę ciała? Oczywiście że tak.

Życzymy Łaźni następnych 35 lat i więcej Artystycznych Kąpieli.

Zobaczcie galerię zdjęć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto