[Z ostatniej chwili] Tulia i Eurowizja 2019! Dziewczyny...

  [Z ostatniej chwili] Tulia i Eurowizja 2019! Dziewczyny wystąpią w Izraelu. Zaśpiewają nową wersję "Pali się" (Fire of Love). Zobacz wideo

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Dereszyński

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Tulia czyli Dominika, Joanna, Patrycja i Tulia wystąpią w 64. konkursie Eurowizji! To wielki sukces sympatycznych dziewczyn ze Szczecina. Zaśpiewają swoją piosenkę "Pali się".
  Dziewczyny z zespołu Tulia przebojem wdarły się na scenę muzyczną w 2018 r. Mają już za sobą pierwszą płytę "Tulia", a za wydanie deluxe z siedmioma autorskimi utworami Dominika, Joanna, Patrycja i Tulia otrzymały platynową płytę.

  Teraz kolejne wyzwanie: udział w konkursie Eurowizja 2019, który odbędzie się w Tel Awiwie.

  "Pali się", czyli hit na miarę sukcesu w Eurowizji 2019?


  „Fire of Love ( Pali się)” to najdynamiczniejszy i z całą pewnością najbardziej rockowy utwór w repertuarze zespołu Tulia.
  Wykorzystanie archaicznej techniki wokalnej przez wokalistki - zwanej śpiewokrzykiem w połączeniu z ultra nowoczesnym aranżem daje piorunujące, niepowtarzalne i natychmiast rozpoznawalne brzmienie zespołu, którego nie sposób pomylić z niczym innym na świecie. To specyficzne brzmienie przyniosło już rzesze fanów Tulii na świecie, a występ na Eurowizji da szansę to grono jeszcze powiększyć.  Zespół Tulia zasłynął z wykonywania coverów znanych artystów, m.in.: Depeche Mode, Metallica, Dawid Podsiadło. Dziewczyny nagrały już wiele swoich autorskich utworów, w tym przeboje "Pali się" i "Jeszcze cię nie ma".

  Na początku 2019 r. Tulia miała wystąpić na meczu NBA, jednak nie z winy grupy, do wyjazdu nie doszło.

  Pastorałka, jak same przyznają, jest jednym z trudniejszych utworów do wykonania:  64. Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 odbędzie się w dniach 14-18 maja w Tel Avivie. W ubiegłym roku piosenką „Toy” finał wygrała reprezentantka Izraela Netta Barzilai.

  Skład Tulii tworzą: Tulia Biczak, Joanna Sinkiewicz, Patrycja Nowicka i Dominika Siepka.

  Zobacz jak polska grupa folk śpiewa balladę grupy Metallica "Nothing Else Matters":  „Fire of Love (Pali się)” skomponowała Nadia Dalin, a słowa napisali Sonia Krasny (tekst polski), Allan Rich i Jud Friedman (tekst angielski).

  "Dreszcze" live:

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  Wideo