Zachodnia obwodnica Radomia w ciągu trasy S7 już otwarta....

  Zachodnia obwodnica Radomia w ciągu trasy S7 już otwarta. Korki w mieście będą mniejsze? (wideo, zdjęcia)

  jp

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Zachodnia obwodnica Radomia w ciągu trasy S7 już otwarta. Korki w mieście będą mniejsze? (wideo, zdjęcia)
  1/14
  przejdź do galerii

  ©Joanna Gołąbek

  Z udziałem ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka oraz marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, polityków i samorządowców otwarto w piątek rano zachodnią obwodnicę Radomia. Minister zapowiedział, że już w listopadzie ruszy budowa drogi szybkiego ruchu z Grójca do Warszawy, która zostanie ukończona za 2,5 roku.


  Budowę zakończono na kilka dni przed zaplanowanym terminem. Uroczystość otwarcia trasy odbyła się na węźle Radom Północ, niedaleko Jedlanki.
  - Na tą drogę czekali mieszkańcy Radomia. Na tą drogę czekali mieszkańcy regionu radomskiego, a przede wszystkim na tą drogę czekały setki tysięcy ludzi jadących z północy kraju na południe, albo w odwrotnym kierunku, kierowcy pokonujący trudności w Radomiu. Dziś problemy komunikacyjne na drodze numer 7 przechodzą do historii - powiedział minister Andrzej Adamczyk. Dodał, że zachodnia obwodnica Radomia skraca przejazd z Warszawy do Krakowa o kilkadziesiąt minut, a w godzinach szczytu od 45 minut do godziny. Minister powiedział też, że w piątek otwierany jest ostatni odcinek trasy S8 z Warszawy do Białegostoku, co razem sprawia, że przejazd z Białegostoku przez Warszawę skraca się do około 5 godzin, a niektórzy zapewne jeszcze pamiętają jak jazda na tej trasie trwała nawet 10 -11 godzin.

  - To bardzo ważna droga, wręcz kluczowa dla naszej "siódemki". To wielka ulga dla Radomia, ale też ważna rzecz dla całego regionu radomskiego. To także bardzo duże ułatwienie dla tysięcy kierowców przemierzających trasę numer 7 - stwierdził marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Nowy odcinek siódemki poświęcił Grzegorz Wójcik, proboszcz parafii w Jedlińsku. Po przemówieniach uprzątnięto sprzęt nagłaśniający, poproszono też o wyjazd z trasy kierowców wszystkich samochodów zaproszonych na uroczystości gości i policja puściła ruch na trasę. Na czele samochodów, które skierowano na obwodnicę jechały samochody ViPów.
  Niespełna 25 kilometrowy odcinek zachodniej obwodnicy Radomia kosztował 730 milionów złotych. Wjazd na ten odcinek trasy możliwy jest na czterech węzłach.

  Zobacz galerię


  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook.

  IDĘ NA WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 – DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU I BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

  Soleo w radomskim klubie Explosion. Zobacz zdjęcia z imprezy!  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Rejestr pedofilów i gwałcicieli ZDJĘCIA NAZWISKA

  Chora Samanta z Radomia walczy o życie. Możesz pomóc!

  TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

  Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (55)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (55) forum.echodnia.eu

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY