Zajęcia dla gimnazjalistów w Zespole Szkół Technicznych w...

  Zajęcia dla gimnazjalistów w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu

  wit

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Maciej i Alan z Publicznego Gimnazjum numer 4 chwalą sobotnie zajęcia, jakie zorganizował Zespół Szkół Technicznych w Radomiu.
  1/14
  przejdź do galerii

  Maciej i Alan z Publicznego Gimnazjum numer 4 chwalą sobotnie zajęcia, jakie zorganizował Zespół Szkół Technicznych w Radomiu. ©Tadeusz Klocek

  Zespół Szkół Technicznych w Radomiu prowadzi zajęcia dodatkowe dla gimnazjalistów „Ruch, muzyka, zabawa”. Odbywają się one w soboty, są darmowe i cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży.
  Pierwsze takie zajęcia odbyły się 4 marca, ostatnie zaplanowano na 3 czerwca. - To okazja do tego, żeby jak najwięcej dowiedzieć się na tematy, które nas interesują i przygotować się do wyboru szkoły - mówią gimnazjaliści uczestniczący w zajęciach.

  Młodzież, którą spotkaliśmy w sobotę w Zespole Szkół Technicznych interesują się głównie informatyką, programowaniem, montażem filmów.

  - Zajęcia podzielono na bloki tematyczne, tak by każdy mógł wybrać coś dla siebie - tłumaczy Paweł Wolski, nauczyciel w ZST w Radomiu.

  Podczas zajęć „Ruch, muzyka czy zabawa” można skupić się między innymi na projektowaniu robotów, które wykonują polecenia głosowe. Montowane są filmy, a następnie dodawany jest do nich dźwięk.

  „Wehikuł czasu” to zajęcia z obróbki fotografii, projektowania stron internetowych, grafika. „Granie i programowanie” pozwala zgłębić tajniki programowania gier komputerowych.

  Nad gimnazjalistami pieczę sprawują nauczyciele ZST.

  - Do nauki wykorzystywane są nowości, na przykład urządzenie sprowadzone z Anglii. W Polsce jest stosowane rzadko a na zachodzie jest standardem. Urządzenie służy do nauki programowania. Mimo niewielkich gabarytów, ma spore możliwości. Można dzięki niemu oprogramować świecące diody, zaprogramować określone zachowanie po przycisku, zaprogramować dotyk, możemy użyć go jako kompasu – tłumaczy Marek Skrok, nauczyciel w ZST w Radomiu.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  Casting do konkursu finałowego Miss ZDJĘCIA

  Casting do konkursu finałowego Miss ZDJĘCIA

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>