Załatwił ich Sobut

/W.Ł./

W 19 kolejce spotkań I ligi piłkarzy ręcznych Stal Mielec pokonała AZS POLITECHNIKA RADOMSKA RADOM 40:31 (21:11).

AZS Politechnika: Drabik, Sulima, Jamka - Dąbrowski 7, Gryla 6, Cieślak 5, Jagodziński 4, Zdziech 3, Psuja 3, Tatar 2, Nawrocki 1, Tybuszewski 0. Kary: 18 minut.

Stal: Lipka, Zieliński, Banaś - Sobut 9, Basiak 8, M. Kubisztal 5, Pawluś 4, Wilk 4, D. Kubisztal 3, Krupa 3, Szczerba 3, Gąsior 1, Rybak 0, Surowiec 0. Kary: 16 minut.

Sędziowali: P. Kwapisz z Puław i D. Pałkowski z Zamościa.

Podopieczni trenera Marka Zdziecha, po porażce w Mielcu, stracili szanse na utrzymanie się w lidze. Do rozegrania zostały trzy kolejki. Radomianie, żeby utrzymać się musieliby wygrać wszystkie pojedynki, a bezpośredni rywal, AZS AWF Biała Podlaska, musiałby trzy pojedynki przegrać.

"Katem" radomskiej drużyny okazał się były gracz radomian, który w pierwszej rundzie grał w AZS, a później przeniósł się do Mielca - Grzegorz Sobut, który rzucił dziewięć goli. Swoje "trzy grosze" do porażki i tym samym prawie pewnej degradacji do II ligi, dorzucili byli gracze innego radomskiego zespołu Eltastu: Dariusz Kubisztal, Mariusz Kubisztal i Łukasz Krupa.

Po dwóch minutach gry było 2:2, ale już w 14 min. po rzucie Sobuta było 12:7 i mielczanie zaczęli uciekać radomianom. W drugiej połowie było nawet 37:20 (49 min).

W innych meczach: Wisła Sandomierz - MTS Chrzanów 32:30, Wisła Puławy - Pabiks Pabianice 32:19, BKS Bochnia - ASPR Zawadzkie 32:26, Viret Zawiercie - AZS AWF Biała Podlaska 36:25, Vive II Kielce - KS SPR Końskie przełożony na 23 kwietnia.

W następnej kolejce, 16 kwietnia: AZS Politechnika Radomska - Wisła Puławy.