Zamknij

Echo Dnia

Zamek w Iłży zaprasza turystów. To prawdziwa perełka w regionie radomskim (galeria zdjeć)

Iłża to doskonałe miejsce na weekendową wycieczkę. Najpopularniejszym miejscem odwiedzin są ruiny gotycko-renesansowego zamku biskupów krakowskich. Z

Joanna Gołąbek

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/37] Następne

Zamek w Iłży zaprasza turystów. To prawdziwa perełka w regionie radomskim (galeria zdjeć)

Iłża to doskonałe miejsce na weekendową wycieczkę. Najpopularniejszym miejscem odwiedzin są ruiny gotycko-renesansowego zamku biskupów krakowskich. Z jego szczytu widać piękną panoramę miejscowości.

W niedzielę 6 czerwca odbędą się tutaj kolejne pokazy z udziałem grupy rekonstrukcyjnej, która wciela się w role średniowiecznych rycerzy. Tym razem rycerze z LEO CORDE - Bytomskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej pokażą nam jak wyglądały warsztaty kowala, garncarza i inne. Wszystkie rzeczy, które zrobią uczestnicy warsztatów, będzie można zabrać do domu. Będzie to kolejna impreza z cyklu "Spotkania z historią", potrwa w godzinach 14-19.

- Będzie z nami snycerz, garncarz, kowal, będzie także wyrób mydła i przedmiotów z drewna. Każdy z rzemieślników będzie prowadził warsztaty, więc wszyscy chętni będą mogli spróbować swoich sił. Będzie można na przykład własnoręcznie wyrabiać gwoździe i podkowy pod okiem mistrza kowalstwa. Wszystkie wyroby, które powstaną w czasie warsztatów, goście imprezy zabiorą ze sobą do domów – opowiada Mirosław Markowski, dowódca LEO CORDE - Bytomskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej.

Nie zabraknie stałych punktów programu, jak rzuty włócznią, strzelanie z łuku czy uwielbiane przez najmłodszych bitwy rycerze kontra dzieci. W najbliższą niedzielę warto być na zamku w Iłży już o godzinie 13, bo będzie pierwsze spotkanie w szkółce rycerskiej.

Wstęp na dolny dziedziniec zamku jest bezpłatny. Bilety wstępu na górny dziedziniec kosztują od jednej złotówki do 14 złotych za bilet rodzinny 2+2.

Zobaczcie zdjęcia z naszej sobotniej wizyty w Iłży >>>

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Tłumy na zamku w Iłży. Pierwsza rycerska impreza była bardzo udana (DUŻO ZDJĘĆ)

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy