Zapaśnicy Olimpijczyka Radom przywieźli pięć medali z mistrzostw Polski juniorów (ZDJĘCIA)

Sylwester Szymczak
Olimpijczyk zgarnął pięć medali mistrzostw Polski juniorów
Olimpijczyk zgarnął pięć medali mistrzostw Polski juniorów fot. Olimpijczyk Radom
Pięć medali podczas mistrzostw Polski juniorów w stylu klasycznym wywalczyli zapaśnicy Olimpijczyka Radom. Zawody odbyły się w Raciborzu.

W barwach Olimpijczyka wystartowało 11 zawodników. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Konrad Kozłowski (kat. wag 77 kg - w walce finałowej nie dał szans zawodnikowi gospodarzy Filipowi Świerczewskiemu wygrywając 11-0). Drugi złoty Medal przypadł Piotrowi Chudzikowi (kat. wag 97 kg – w walce finałowej pokonał zawodnika Cementu Gryf Chełm Igora Shepetuna 3:0). Brązowe medale zdobyli: Grzegorz Kunkel (kat wag. 60 kg – w walce o brązowy medal pokonał zawodnika GKS Cartusia Nikodema Drewa), Mateusz Redestowicz (kat. wag 67 kg – w walce o brązowy Medal pokonał zawodnika Cementu Gryf Chełm, Michała Czwalińskiego) oraz Klaudiusz Matyja (kat. wag. 82 kg w walce o brąz pokonał zawodnika AKS Piotrków Kacpra Martela).

W turnieju mistrzowskim wystartowało 97 zawodników z 33 Klubów z Polski. W klasyfikacji drużynowej olimpijczyk Radom wywalczył drugie miejsce nieznacznie przegrywajac z drużyną gospodarzy.