/inia/
Ola Wólczyńska doskonale radzi sobie na macie.
Ola Wólczyńska doskonale radzi sobie na macie. archiwum
15 - letnia Ola Wólczyńska z Błazin Górnych znowu triumfuje.

15 letnia Ola Wólczyńska z Błazin Górnych znowu triumfuje. W miniony weekend na Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w zapasach kobiet- kadetek znowu zdobyła pierwsze miejsce.
Zawody odbyły się w sobotę 9 czerwca w Stróży. Ola wygrała wszystkie walki w pierwszych rundach, kładąc przeciwniczki na łopatki.

Dziewczyna od kilku lat staje na podium zaowedów zapaśniczych. Trzy lata temu podczas Gali Mistrzów Sportu w Radomiu otrzymała wyróżnienie na najlepszego sportowca powiatu radomskiego. To już kolejne zwycięstwo Oli w tym roku. Niedawno w Mistrzostwach Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w zapasach kobiet - kadetek w Kraśniku również pokonała wszystkie zawodniczki. Na początku maja w Stargardzie Szczecińskim w Międzynarodowych Mistrzostwa Polski Kadetek dziewczyna zajęła II miejsce, zdobywając tym samym tytuł wicemistrzyni Polski. W marcu zapaśniczka uczestniczyła w I Pucharze Polski, gdzie zdobyła III miejsce, oraz w turnieju zapaśniczym na Węgrzech, gdzie również była najlepsza.

Ola ma 15 lat. Mieszka w Błazinach Górnych koło Iłży. Jest uczennicą III klasy gimnazjum w Iłży. Zapasy trenuje od sześciu lat. Bardzo pomaga jej w tym tata Marcin Wólczyński, instruktor tej dyscypliny. W 2010 roku została powołana do kadry Mazowsza młodziczek.