Zapasy. Udany występ młodzików Olimpijczyka Radom na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Makroregionu w Białymstoku

Łukasz Kościelniak
Na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Makroregionu zawodnicy Olimpijczyka wywalczyli pięć medali. RCSZ Olimpijczyk Radom
Na niedzielnych Międzywojewódzkich Mistrzostwach Makroregionu w Białymstoku w zapasach w stylu klasycznym udanie zaprezentowali się młodzicy Olimpijczyka Radom. W sumie reprezentanci radomskiego klubu zdobyli pięć medali.

W zawodach wystartowało 82 zawodników z 21 klubów (w tym 13 młodzików Olimpijczyka). W klasyfikacji drużynowej Olimpijczyk wywalczył drugie miejsce z dorobkiem 18 punktów. O jeden punkt radomski klub wyprzedził MLUKS Orlik Wierzbica.

W kategorii do 38 kilogramów złoty medal wywalczył Marcel Sosnowski. Srebrne krążki wywalczyli Kacper Wosiak (kategoria wagowa do 41 kilogramów) i Jakub Mroczek (kategoria wagowa do 52 kilogramów). Na najniższym stopniu podium stanęli Szymon Krawczyk (kategoria do 57 kilogramów) oraz Jakub Korcz (kategoria do 85 kilogramów).

Blisko podium byli Paweł Ptaszek, Jakub Zając oraz Hubert Kot, którzy uplasowali się na piątej pozycji.