Zawieracz podpisał kontrakt z Jadarem

  Zawieracz podpisał kontrakt z Jadarem

  Jerzy Stobiecki

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Mirosław Zawieracz (z lewej) i Tadeusz Kupidura (obok) podpisali w piątek dwuletni kontrakt.

  Mirosław Zawieracz (z lewej) i Tadeusz Kupidura (obok) podpisali w piątek dwuletni kontrakt. ©J. Stobiecki

  Znamy nowego trenera i siatkarzy występującej w ekstraklasie drużyny Jadaru Radom.
  Mirosław Zawieracz (z lewej) i Tadeusz Kupidura (obok) podpisali w piątek dwuletni kontrakt.

  Mirosław Zawieracz (z lewej) i Tadeusz Kupidura (obok) podpisali w piątek dwuletni kontrakt. ©J. Stobiecki

  Mirosław Zawieracz został oficjalnie trenerem siatkarzy Jadaru Radom. W obecności dziennikarzy w piątek szkoleniowiec i właściciel drużyny Tadeusz Kupidura złożyli podpisy na kontrakcie. Celem zespołu w nowym sezonie będzie utrzymanie się w Plus Lidze i zajęcie jak najwyższego miejsca.

  Umowa pomiędzy trenerem, a radomskim klubem obowiązywać będzie przez dwa lata. Strony zastrzegły możliwość negocjowania zmian w kontrakcie po roku. Oficjalnie przedstawieni zostali również Adrian Stańczak i Grzegorz Kosok, nowi zawodnicy, którzy - podobnie jak trener - w poprzednim sezonie reprezentowali barwy Płomienia Sosnowiec.

  KADRA W KOMPLECIE

  Przed miesiącem wiele wskazywało na to, że w nadchodzącym sezonie w siatkarskiej ekstraklasie może zabraknąć radomskiej drużyny. W piątek oficjalnie przedstawiony został nowy trener i nazwiska wszystkich zawodników, którzy zagrają w nowym sezonie w Radomiu. Podpisy pod kontraktem nowego szkoleniowca zamknęły okres transferowy w klubie. W kadrze znaleźli się: rozgrywający Jarosław Macionczyk i Daniel Górski, atakujący Wojciech Żaliński i Marcin Owczarski, przyjmujący Marcin Kocik, Maciej Pawliński, Konrad Małecki i Michał Chaberek, środkowi Kosok, Damian Domonik, Arkadiusz Terlecki i Jakub Bucki oraz libero Adrian Stańczak i Damian Słomka.
  - To, że wielu zawodników pochodzi z Radomia lub tu założyło rodziny może być naszym atutem - mówi Kupidura. - Są związani z naszym miastem. Oczekuję, że zespół utrzyma się w ekstraklasie, ale myślę, że zajmie miejsce wyższe niż siódme.

  OBÓZ? NIEKONIECZNIE

  Zawieracz po zakończeniu sezonu odszedł z Płomienia i miał rozpocząć pracę w II-ligowym Jokerze Piła. Nowy szkoleniowiec zapytany o to, co zdecydowało o jego przyjściu do Radomia, odparł: - Prezesowi Kupidurze się nie odmawia. Sprawa mojego przyjścia rozstrzygnęła się po długich męczarniach, ale przypominam, że sukces rodzi się w bólach.

  Siatkarze Jadaru do 21 lipca mają wolne. Później rozpoczną przygotowania do nowego sezonu.
  - Pierwsze dwa tygodnie będziemy trenować na własnych obiektach, później prawdopodobnie wyjedziemy na zgrupowanie. Nie wykluczam, że całość przygotowań przeprowadzimy w Radomiu - zdradza Zawieracz.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy:

  Wideo