Zawodniczki APR Radom wygrały pierwszy, historyczny mecz u siebie

SzS
Pierwszy mecz u siebie wzbudził duże zainteresowanie
Pierwszy mecz u siebie wzbudził duże zainteresowanie Anna Wróblewska / UM Radom
Drugoligowe zawodniczki Akademii Piłki Ręcznej Radom, pokonały KPR Białystok. Był to pierwszy mecz seniorek przed własną publicznością.

Hala PSP 18 przy ul. Ofiar Firleja 14 została wypełniona po same brzegi. Presja i ranga spotkania nie dała się jednak we znaki naszej młodej drużynie.
Od samego początku meczu drużyna była bardzo skoncentrowana. Konsekwentnie uszczelnialiśmy naszą obronę, dzięki czemu wyprowadzaliśmy szybkie i skuteczne kontry. W 19 minucie nic nie wskazywało na to, że tak pewnie wygramy ten mecz. Na tablicy wyników widniał wtedy wynik 10:8 dla APR.
Na trybunach panowała świetna atmosfera, a w przerwie meczu kibice mogli skorzystać z poczęstunku, jaki przygotowali jak zwykle niezawodni kibice Akademii.
Zorganizowane zostały również konkursy, dzięki którym zwycięzcy otrzymali koszulki Akademii Piłki Ręcznej w Radomiu.
Świetna końcówka tej części gry spowodowała jednak, że na przerwę wyszliśmy z prowadzeniem 18:11.
Po przerwie nasza drużyna zachowała się niesamowicie profesjonalnie, nie tracąc koncentracji i w 43 minucie wychodząc na prowadzenie już 24:14.
Do końca spotkania nasza gra była bardzo zadowalająca, a rotacja składem, jaką zastosował trener Piotr Włoskiewicz, spowodowała, że każda zawodniczka dołożyła swoją cegiełkę do końcowego triumfu.
Dzięki wygranej nasza drużyna zajmuje wysokie, 3 miejsce, mając na koncie tylko jedną porażkę

APR Radom - KPR Białystok 34:21 (18:11)

APR: Telus, Cywka - Janczyk 9, Michalska 7, Gajewska 6, Piecaba 4, Wieczorek 2, Norek 2, Skorża 1, Mroziewicz 1, Prokop 1, Karbownik 1, Mikos, Tomczyk, Pluta
Trener : Piotr Włoskiewicz