(ZDJĘCIA) 4. liga. Proch Pionki wreszcie się przełamał! Pokonał rezerwy Znicza Pruszków

SzSZaktualizowano
Proch i Znicz jeszcze przed meczem Mariusz Grotkowski
Po czterech porażkach z rzędu, piłkarze Prochu Pionki wreszcie odnieśli zwycięstwo na boiskach czwertej ligi.

Proch Pionki - Znicz II Pruszków 2:0 (2:0)

Bramka: Bartosiak 19, Nowocień 35
Proch: Maik - Jaroszek, Janiszewski, Nowocień, Kisiel, Wnuk (68 Siwahla), Kędra, Denkiewicz (52 Kapusta), Zieliński, Bartosiak (65 Szczepański), Nsah (55 Ząbkowski).
Znicz II: Wysocki - Bogucki, Mianowicz, Jeliński, Eggink, Hundzlik, Święciński, Szymański, Czarnecki, Kociszewski, Wiśniewski.

Piłkarze Prochu znaleźli się w strefie spadkowej. Po serii słabszych występów z dużą determinacją zaczęli mecz ze Zniczem. Przez pierwsze 20 minut mecz toczył się z optyczna przewagą gospodarzy, ale niewiele z tego wynikało. W końcu udało się trafić w 19 minucie. Do uderzenia doskoczył Tomasz Bartosiak, wykorzystał on błąd bramkarza, który nie opanował piłki i popularny "Owen" dał prowadzenie drużynie.

W 35 minucie ładnym technicznym strzałem popisał się Kacper Nowocień i piłka idealnie wylądowała przy słupku. Proch z wynikiem 2:0 schodził na przerwę.

Proch nieźle zaczął drugą połowę. Skoncentrowana defensywa starała się nie popełniać błedów. W 58 minucie poprzeczka uratowała gości od straty gola. Proch przeważał, dążył do podwyższenia rezultatu. Świetną okazję tuż po wejściu na boisko miał Mateusz Szczepański. W samej końcówce Erwin Kisiel trafił jeszcze w słupek.

- Cieszymy się z wygranej po tak długiej przerwie. Mogliśmy wygrać o wiele wyżej, bo dogodnych sytuacji było sporo, ale po takiej serii liczy się wynik i komplet punktów - powiedział nam prezes Prochu, Mirosław Lepa.

Młodzi piłkarze "dokończyli" mistrzostwa Polski z 1939 r.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.