[ZDJĘCIA] Campeon.pl Liga Okręgowa. Kolejne zwycięstwo Zamłynia. Radomianie rozbili Zawiszę Sienno

Łukasz Kościelniak
Pierwszą bramkę dla Zamłynia w sobotnim meczu z Zawiszą zdobył Oskar Bawor (przy piłce). Łukasz Kościelniak
Wysokie zwycięstwo w meczu 8. kolejki Campeon.pl Ligi Okręgowej zanotowało Zamłynie Radom. Ekipa Marcina Sikorskiego rozbiła przed własną publicznością Zawiszę Sienno 6:0.

Od samego początku mecz w Radomiu toczył się pod dyktando gospodarzy. Zamłynie atakowało, ale miało problemy z przełamaniem defensywy gości. Dobrze w bramce zespołu z Sienna spisywał się też Mikołaj Lasocki. W końcu jednak w 38. minucie dobre dośrodkowanie Kamila Oparcika na bramkę zamienił Oskar Bawor.

W drugiej połowie Zamłynie wypunktowało już rywala, strzelając jeszcze pięć bramek. W 49. minucie sytuację sam na sam wykorzystał Patryk Szubiński, w 60. minucie z rzutu wolnego trafił Dominik Woźniak, a w 68. minucie gola zdobył Łukasz Jopek. Dwie ostatnie bramki strzelił Mateusz Kubica, który w trakcie drugiej odsłony spotkania pojawił się na murawie.

- Do tego spotkania przystąpiliśmy bez sześciu podstawowych zawodników, więc było nam bardzo trudno sprawić niespodziankę. Chwała chłopakom za walkę i zaangażowanie, ale pod względem umiejętności piłkarskich nie mieliśmy żadnych szans. Zamłynie to solidna drużyna i zasłużenie jest w czubie tabeli - powiedział Krzysztof Sieczka, szkoleniowiec Zawiszy Sienno.

- Na pewno potrzebne nam było takie wysokie zwycięstwo. Cieszymy się, bo strzeliliśmy kilka bramek, zagraliśmy na zero z tyłu. Wszyscy zawodnicy zagrali, każdy jest w rytmie meczowym, a to bardzo ważne przed kolejnymi spotkaniami, które nas czekają - ocenił Marcin Sikorski, opiekun Zamłynia Radom.

Po ósmej kolejce Zamłynie ma na swoim koncie 16 punktów, natomiast Zawisza pozostaje z dorobkiem siedmiu oczek. W następnej kolejce radomska ekipa zagra na wyjeździe z LKS-em Promna, a Zawisza przed własną publicznością zagra z Energią Kozienice.

Zamłynie Radom - Zawisza Sienno 6:0 (1:0)
Oskar Bawor 38, Patryk Szubiński 49, Dominik Woźniak 60, Łukasz Jopek 68, Mateusz Kubica 80, 87.

Zamłynie: Prasek - Szary, Jopek, Chudziński, Woźniak, Bawor, Grygiel, Kiraga, Oparcik, Midziołek, Szubiński oraz Orlov, Kuba, Stępniewski, Borkowski, Kubica, Kośmiński, Kosonóg.

Zawisza: M. Lasocki - R. Lasocki, Mroczkowski, Kubiak, Okurowski, Swat, Młynek, S. Klaus, Bańcerowski, Sus, Pstrąg oraz Sado, Sitek, Rożek, D. Lasocki.

Sędziował: Kamil Besiński.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0