ZDJĘCIA] Liga okręgowa. Legion przegrał z Jodłą. Potworów bez punktów w Policznej. Derby Radomia

SzS
Mecz Centrum- Zamłynie. Bramkę dla Zmałynia zdobył Kamil Oparcik (z prawej)
Mecz Centrum- Zamłynie. Bramkę dla Zmałynia zdobył Kamil Oparcik (z prawej) Sylwester Szymczak
W sobotę sporo ciekawych meczów w Campeon.pl Lidze Okręgowej. Przed południem pojedynki rozgrywane były aż na czterech boiskach. W tej kolejce czekają nas ciekawe konfrontacje w derbach Radomia, w derbach powiatu grójeckiego między Mazowszem i Warką, a także mecz lidera Prochu Pionki z Orłem Wierzbica. Zawisza dość niespodziewanie przegrał ze Skaryszewianką.

Legion Głowaczów - Jodła Jedlnia-Letnisko 3:5 (2:1) .
Bramka: Kryczka 4, Rotuski 39, M. Czubaj 82 - Miecznikowski 11, Gromski 46, Jaśkiewicz 53, Skowroński 57, Jończyński 90
Legion: Krynicki - M. Marchewka, Rotuski, Walos, W. Czubaj, Łukowski, Król (52 Konopka), Wolski, Lisiewski (60 M. Czubaj), Kryczka, Kłos.
Jodła: Piorun - Wieczorek, Gromski, Jaśkiewicz, Miecznikowski, Jończyński, Sułkowski, Czarnecki, Osiński, Rutka, Skowroński.
Legion walczy o utrzymanie i zaczął mocno zdeterminowany. Już w 4 minucie gospodarze objęli prowadzenie.
Wyrównanie padło bardzo szybko, w 11 minucie po dużym zamieszaniu podbramkowym. Przed przerwą Rotuski wyprowadził ponownie Legion na prowadzenie.
Już pierwsza akcja drugiej połowy zakończyła się golem dla Jodły. Potem w ciągu kilkunastu minut goście dołożyli jeszcze dwa gole. Od 64 minuty Legion grał w osłabieniu, bo drugą żółtą kartkę zobaczył Jakub Wolski. W 70 minucie siły się wyrównały, bo Karol Wieczorek z Jodły zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Chwilę później sędzia wyrzucił z boiska kolejnego gracza, Kamila Kłosa z Legionu. Mimo osłabienia miejscowi zdobyli w 82 minucie kontaktową bramkę, ale to Jodła w doliczonym czasie postawiła kropkę nad "i".

Gryf Policzna - KS Potworów 2:1 (0:0),
Bramki: Alot 52, Mizerski 54 - ??? 12
Gryf: Kowalczyk - Kłos, Banaszek, Dąbrowski, Otachel (90 Gajda) - Olczak, Sobolewski (46 Kazanowski), Markowski, Chwiszczuk, Mizerski - Alot
W 12 minucie goście objęli prowadzenie.
Zabójczy był początek drugiej połowy w wykonaniu gospodarzy, którzy w ciągu trzech minut zdobyli dwa gole. Mimo ataków gości, Gryf dowiózł komplet punktów do końca.

Zawisza Sienno - Skaryszewianka Skaryszew 1:3 (1:1) ,
Bramka: M. Klaus dla Zawiszy - Bednarczyk, Orczykowski, Kozicki.
Bardzo ważny mecz dla układu tabeli.
- Mecz walki z obu stron. Do przerwy mieliśmy sporo sytuacji, ale wykorzystaliśmy tylko jedną. Po przerwie odkryliśmy się i rywal nas skarcił szybkimi kontrami - powiedział trener Zawiszy, Krzysztof Sieczka.

Iłżanka Kazanów - Powiślanka Lipsko 3:2 (1:0),
Bramka: Ginał 20, Trojanowski 70, Węglicki 88 - Rożek, samobójcza
Iłżanka: Styczeń - Wróblewski, Trojanowski, Dypa, Chmielewski, Rojek, Karls, Ciechanowski, Michalik, Dębski.
Iłżanka prowadziła w tym meczu 2:0, ale po przerwie w ciągu pięciu minut straciła dwa gole.

Centrum Radom - Zamłynie Radom 2:2 (1:2)
Bramka: Zakrzewski 27 z karnego, Tworzewski 50 - Rdzanek 13, Oparcik 15
Centrum: Kula, Wiatrak, Dubina, Pacyna, Gutkowski, Jedynak, Tworek, Blank, Kasprzyk, Paliwoda, Zakrzewski
Zamłynie: Orłow - Ścigała, Kośmiński, Chudziński, Jopek, Bawor, Woźniak, Rdzanek, Oparcik, Kubica, Popiel,
Świetny poczatek zaliczyli piłkarze Zamłynia. Najpierw po skrzydle indywidualną akcją popisał się Norbert Rdzanek, a po chwili błąd bramkarza wykorzystał Kamil Oparcik. Za moment mogło być 0:3, ale słupek uratował Centrum od straty gola. Gospodarze przebudzili się po 25 minutach. Rzut karny wykorzystał Przemysław Zakrzewski, zaś na początku drugiej połowy wyrównanie dał Tworzewski.

Mazowsze Grójec - KS Warka 2:2 ,
Bramki: Lisiecki 8 z karnego, Złoch 59 - Ząbkowski 20, Głogowski 67

Proch Pionki - Orzeł Wierzbica 1:2 (0:0)
Bramki: Zieliński 80 - Minda 71, S. Stąpór 86 z karnego
Pionkowianie wiosną na swoim boisku grają świetnie i chyba mało kto spodziewał się takiego wyniku. W przerwie meczu spiker podał wynik z Grójca, gdzie punkty straciła Warka. To chyba źle podziałało na gospodarzy, bo najwyraźniej pomyśleli, że strzelą jedną bramkę i ten mecz sam się wygra. Pierwsza połowa była słaba i piknikowa w wykonaniu obu drużyn. Mimo to Proch miał dwie swoje okazje. Po przerwie pionkowianie atakowali bez przekonania i to goście objęli prowadzenie. Szybko odpowiedział Cezary Zieliński i w 80 minucie był remis. Kilka minut później Kowalkowski sfaulował Dziurzyńskiego i sędzia podyktował rzut karny. Doświadczony Sebastian Stąpór nie pomylił się i wierzbiczanie dowieźli komplet punktów.