(ZDJĘCIA) Piłkarki Hydrotrucku Radom skromnie, ale zasłużenie pokonały Wandę Kraków

SzS
Hydrotruck pokonał Wandę
Hydrotruck pokonał Wandę W. Kędzierski
W meczu pierwszej ligi piłki nożnej kobiet, Hydrotruck Radom pokonał 1:0 ostatnią w tabeli Wandę Kraków.

Hydrotruck Radom - Wanda Kraków 1:0 (0:0)

Bramka: Klara Karoń 74.

Hydrotruck: Gocel - Barczak, Zielińska (51 Stefańska), Stasikowska, Szydło (83 Mazurkiewicz), Kosiarska (60 Płóciennik), Mućka, Bińkowska, Rosińska, Karoń, Chmura.

Wanda Kraków to jedyny zespół w lidze, który nie zdobył nawet punktu. Nic więc dziwnego, że już przed meczem niektórzy dopisywali radomiankom punkty, przebąkiwano o wysokim zwycięstwie. Tymczasem w pierwszej połowie przyjezdne ustawiły przysłowiowy "autobus" i zawodniczki Hydrotrucku nie mogły się przedostać pod bramkę Wandy. Dopiero po zmianie stron podbramkowych sytuacji było całkiem sporo. Ataki cały czas przypominały bicie głową w mur. Na szczęście udało się w 74 minucie wepchnąć piłkę do siatki. Bramkę zdobyła Klara Karoń, która pauzowała w poprzednich dwóch meczach z powodu czerwonej kartki.

- Nie mogliśmy znaleźć sposobu na zmasowaną defensywę rywalek. Trochę to przypominało walenie głową w mur. Dobrze, że udało się w końcu trafić do siatki. Najważniejsze są punkty - powiedział trener Hydrotrucku, Wojciech Pawłowski.