(ZDJĘCIA) Sparingowa sobota w radomskim regionie. Pilica Białobrzegi przegrała z Bronią Radom

Kacper Rak (z piłką) testowany gracz Broni Radom.
W meczu kontrolnym, Pilica Białobrzegi przegrała 1:5 z Bronią Radom.

Pilica Białobrzegi - Broń Radom 1:5 (0:0)
Bramki: Lewiński 87 - Skwara 48, Kołtunowicz 66, Sternicki 73, Czarnota 95, Śliwiński 97
Pilica: Pieniążek (46 Sapela, 70 Grudziński) - Kencel (50 Staros), Białecki (22 Grot), Jaworski (50 Lament), Klinicki (50 Chrobak), Paterek (50 Stróżka), Michalski, Zawadzki (50 Stanisławski), Rawski (50 Bykowski), Szczodry (50 Lewiński, 80 Grodecki), Skałbania (70 Bienias).
Broń I połowa: Łakota - Ziemak, Jagieła, Terentiew, Wójcik, Puszkar, Kędra, Skwara, Ufir, Rak, Kołtunowicz.
Broń II połowa: Łakota (60 Młodziński) - Góźdź, Pańtak, Gorczyca, Wicik, Skwara, Czarnota, Sternicki, Winiarski, Kołtunowicz (70 Śliwiński)

W ekipie Pilicy testowano sporo zawodników. W bramce golkiper Piaseczna Pieniążek, Marcel Grot (Energia), Szczodry (Radomiak II), Lament (Energia), Lewiński (Lechia).W Broni też spora ilość graczy testowanych - Pawłowi Łakocie (ostatnio Motor) i Kamilowi Sternickiemu (Drwęca). W dalszym ciągu na testach są: Patryk Wójcik (Zwolenianka), Dawid Ufir (Warta Gorzów), Szymon Jagieła (Podbeskidzie), Władysław Terentiew (Polonia Przemyśl), Patryk Kędra (Energia Kozienice), Kacper Rak (Łysica Bodzentyn), Bartłomiej Ziemak (ŁKS Łomża), Kacper Jedynak (Centrum Radom), Damian Kołtunowicz (Oskar Przysucha).
W ekipie Broni zabraknie kontuzjowanych: Dawida Sali, Przemysława Nogaja, Kamila Czarneckiego i przygotowującego się do swojego ślubu, Dominika Leśniewskiego.

Pierwsze pół godziny były bardzo wyrównane, a mecz toczył się w dobrym tempie. Broń miała jedną dobrą okazję, kiedy w 19 minucie po rzucie rożnym głową minimalnie przestrzelił Szymon Jagieła. Również Pilica próbowała atakować i strzelać, , ale nie licząc groźnego strzału Zawadzkiego z dystansu, nie stworzyła sobie sytuacji bramkowej
W 42 minucie dobrą okazję miał Konrad Paterek do niedawna gracz Broni, znalazł się sam na sam z naszym bramkarzem, ale był na spalonym. Chwilę później po ładnej akcji Ufira akcji nie zamknął Kołtunowicz, któremu zabrakło milimetry.
W 48 minucie po dośrodkowaniu, główką uderzył Dorian Skwara i trafił do siatki. Ten zawodnik, to 19 letni defensor grający ostatnio w Warcie Gorzów.

W 60 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego szansę miała Pilica, ale Bykowski strzelił głową wysoko nad bramką.
W 66 minucie Broń przeprowadziła bardzo fajną akcję. Patryk Czarnota dał długą piłkę do Sternickiego, ten pociągnął kilka metrów, dograł na 5 metr do Damiana Kołtunowicza i ten zakończył akcję celnym strzałem.
W 73 minucie kolejna ładna akcja naszego zespołu. Długie podanie Gorczycy do Śliwińskiego, ten w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza, ale do pustej bramki dobijał Sternicki.
Trzecia bramka wyraźnie rozluźniła naszych zawodników, bo oddali inicjatywę gospodarzom.
W 75 min mogło być 1:3, ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, zawodnik Pilicy strzelił obok słupka. Chwilę później sam na sam z Młodzińskim był Rafał Stróżka i ponownie golkiper Broni był lepszy i odbił strzał rywala.
W 83 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zakotłowało się pod bramką Pilicy i gospodarze wybili sprzed linii bramkowej.
Pilica zasłużyła na gola i zdobyła go w 87 min. Kamil Lewiński znalazł się sam na sam z bramkarzem Broni i nie zmarnował okazji.
W 95 minucie Patryk Czarnota po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wyskoczył najwyżej i głową trafił nie do obrony.
Nie minęło dwie minuty, a na bramkę gospodarzy uderzył Winiarski, golkiper sparował mocny strzał i piłkę dobił mocno Śliwiński.