(ZDJĘCIA, WIDEO) HydroTruck Radom podejmował drużynę Kinga Szczecin i doznał piatej porażki z rzędu

SzS
Fragment meczu Hydrotruck - King
Fragment meczu Hydrotruck - King Joanna Gołabek
W sobotę rozegrany został mecz koszykarskiej ekstraklasy, w którym HydroTruck Radom zmierzył się z King Szczecin. Goście wygrali! Co ciekawe radomski zespół pozwolił przeciwnikowi na 50 zbiórek (37 w obronie).

HydroTruck Radom - King Szczecin 61:79 (10:14, 13:28, 26:16, 12:21)

HydroTruck: Lindbom 13 (3), Trotter 12 (1), Sanadze 8, Parzeński 7, Piechowicz 5 (1) oraz Neal 14 (2), Wall 2, Wątroba 0, Szczypiński 0, Mielczarek 0.
King: Kikowski 20 (4), Diduszko 16 (1), Jogela 7 (1), Sajus 6, Schenk 6 (2) oraz Bartosz 12 (1), Majcherek 6 (2), Harris 6, Wilczek 0.

Początek spotkania był bardzo zacięty. Obie drużyny bardziej skupiły się na obronie niż na ofensywie. Hydrotruck miał problemy przy rzutach z dystansu i w pierwszej kwarcie na cztery próby nie wykorzystał żadnej.

Dopiero w drugiej kwarcie z dystansu trafił CJ Neal, za to szczecinianie rozstrzelali "trójkami" drużynę gospodarzy. Po dwóch kwartach goście wykorzystali aż siedem razy z dystansu. Nasza drużyna pozwalała przeciwnikowi na bardzo dużo. Pierwszą połowę radomska ekipa kończyła ze stratą 19 punktów do przeciwnikami.

Nieco lepiej Hydrotruck zaczął drugą połowę. Najpierw z dystansu trafił Carl Lindobom, a potem punktowali Obie Trotter i Jakub Parzeński. Po trzech minutach zrobiło się 31:44. Z dystansu trafił również Marcin Piechowicz. Po 16 minutach było 41:51. Radomska drużyna poprawiła też grę w obronie, przez co przeciwnik przestał trafiać z dystansu. Po trafieniu Lindboma, radomska ekipa traciła już tylko siedem "oczek". Przed ostatnią częścią meczu był wynik 49:58.

Hydrotruck próbował gonić, ale proste straty i błędy w rozegraniu akcji sprawiały, że przewaga Kinga nie topniała, a wręcz przeciwnie, zaczęła rosnąć jeszcze bardziej. Dopiero pięć minut przed końcem Cullen Neal trafił na 61:68 i nadzieje odżyły. Niestety na chwilę, bo ponownie radomska drużyna popełniła zbyt wiele błędów i po akcjach nie udało się zdobyć punktów. Czas uciekał, a szczecinianie madrze utrzymywali przewagę 7-10 "oczek". Nie pozwolili sobie wydrzeć zwycięstwa.
Dla ekipy Hydrotruck to już piata porażka z rzędu.