(ZDJĘCIA, WIDEO) Piłka ręczna. Wielkie derbowe widowisko dla Uniwersytetu!

SzS
Koncert gry Piotra Rojka
Koncert gry Piotra Rojka Sylwester Szymczak
W sobotni wieczór w hali L.O Czachowskiego rozegrano emocjonujące derby regionu radomskiego w drugiej lidze piłki ręcznej. Niewielka szkolna hala pękała w szwach, ale dawno tak dobrego widowiska w szczypiorniaka nie było w Radomiu. Zwyciężyli gospodarze, KS Uniwersytet Radom.

Uniwersytet Radom - Enea Orlęta Zwoleń 33:27 (15:14)

Uniwersytet: Markowski, Drabik – Wasik 1, Rojek 21, Kiraga 5, Sikora 2, Stanik , Pawelec, Kwiecień 1, Kubajka 2, Banaczek 1.

Orlęta: Lubawy, Spytek – Figura 0, Płaczkowski 2, Smyrgała 2, Chołuj 0, Marzęda 5, Tuszyński 1, Mierzwiak 3, Kacperski 2, Rutkowski 1, Stępniewski 4, Kuchczyński 7, Samuś 0.

PONIŻEJ SKRÓT MECZU I WYPOWIEDZI TRENERÓW, PATRYKA KUCHCZYŃSKIEGO, KAROLA DRABIKA I NAJLEPSZEGO STRZELCA, PIOTRA ROJKA

Obie ekipy w tym sezonie są w czołowce tabeli, obie aspirują do awansu do I ligi. Nic więc dziwnego, że widowisko stało na wysokim poziomie. Do hali "Czachowskiego" przyjechała też spora grupa kibiców ze Zwolenia.
Początek należał do gości, którzy prowadzili 4:7, ale Uniwersytet szybko odrobił straty. Do 20 minuty nieznacznie prowadzili zwolenianie, ale potem pierwszy raz na prowadzenie wyszli gospodarze. Prawdziwym katem zespołu Orląt okazał się Piotr Rojek, który zdobył do przerwy osiem bramek, a już na początku drugiej połowy dołożył kolejnych pięć. W 38 minucie było już 21:16. W ekipie ze Zwolenia liderem był grający trener, Patryk Kuchczyński. W bramce Uniwersytetu na początku drugiej połowy kilkoma świetnymi interwencjami popisał się Krzysztof Markowski i przewaga gospodarzy rosła. W 47 minucie było już 27:19.

Najlepszym zawodnikiem meczu został Piotr Rojek, który zdobył 21 bramek!

- Ja nie spałem od godziny 5 rano, tak bardzo przeżywałem to spotkanie, ale udało się. Dzięki tej wygranej sprawa awansu jest otwarta i liczymy się w grze - mówił po meczu bardzo szczęśliwy trener Uniwersytetu, Karol Drabik.