Żeński zespół Hydrotrucku może przetrwać dzięki dotacji miasta i PZPN

SzS
Wojciech Pawłowski trener Hydrotrucku Radom
Wojciech Pawłowski trener Hydrotrucku Radom Sylwester Szymczak
Cały radomski sport znalazł się na zakręcie z powodu zagrożenia koronawirusem i nadchodzącym kryzysem gospodarczym. Sytuacja komplikuje się również w ekipie piłkarek nożnych, pierwszoligowego Hydrotrucku Radom.

Po ponad dwóch miesiącach solidnych przygotowań, kilku bardzo dobrych sparingach, Sportowa Czwórka, czy raczej Hydrotruck Radom, musiała zawiesić treningi tak jak wszyscy.

- Wszystkich nas to bardzo zaskoczyło. Najgorzej, że tak naprawdę nie wiadomo kiedy to się skończy, kiedy będziemy mogli wrócić na boisko, jak dalej będą wyglądać rozgrywki, czy w ogóle będą dokończone. Na pytania niestety nikt nie jest w stanie nam odpowiedzieć - mówi trener piłkarek Hydrotrucku, Wojciech Pawłowski.

Po rundzie jesiennej popularne “Luksiary” zajmują czwarte miejsce na zapleczu ekstraklasy, mają tylko trzy punkty straty do lidera.Wiosna zapowiadała się bardzo ciekawie, bo w czołówce tabeli jest ścisk, a poza tym Polski Związek Piłki Nożnej planował przeprowadzenie reformy rozgrywek. Założenia były taki, że od nowego sezonu miała powstać jedna grupa pierwszej ligi, więc lider awansowałby do ekstraklasy, a zespoły z miejsc 2-5 utrzymałyby się w pierwszej lidze. Pozostałe spadłyby niżej, co powodowałoby też sporo degradacji w kolejnych klasach rozgrywkowych. Gdyby sezon zakończył się dziś i PZPN skłasyfikowałby właśnie takie tabele końcowe jak teraz, to radomski klub nie miałby powodów do niezadowolenia. Jednak cały czas nie wiadomo co postanowi związek. Oficjalnie rozgrywki powinny być wznowione 26 kwietnia, ale sytuacja staje się coraz bardziej skomplikowana, a zagrożenie koronawirusem rośnie.

Trzeba też przypomnieć, że PZPN przygotował również pakiet pomocowy, który obejmuje też zespoły żeńskie. W I lidze kluby otrzymają po 50 tysięcy złotych.

- Na razie żyjemy dzięki stypendiom sportowym, dzięki władzom miasta. W momencie, kiedy nie ma ligi, nie ma też małych sponsorów, którzy nas do tej pory wspierali. Dotacja z PZPN na pewno bardzo by nam się przydała, ale kluby te pieniądze otrzymają dopiero jesienią, przed startem nowych rozgrywek - dodaje trener Pawłowski.

EURO 2020: Kiedy zagramy, jeśli awansujemy?

Wideo

Dodaj ogłoszenie