Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Radomiu zaprosił na rajd...

  Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Radomiu zaprosił na rajd "Rower jest ok"

  ip

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Start rowerowego rajdu miał miejsce przy pomniku Jana Kochanowskiego.
  1/6
  przejdź do galerii

  Start rowerowego rajdu miał miejsce przy pomniku Jana Kochanowskiego.

  Po raz szósty odbył się rajd rowerowy „Rower jest OK” organizowany corocznie jesienią i wiosną przez Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Radomiu. To dość unikatowa impreza wychowawczo - dydaktyczna i rekreacyjna, w której oprócz dzieciaków ze szkół specjalnych bierze udział liczna grupa dorosłych rowerzystów.
  Po wcześniejszym zgłoszeniu uczestnictwa, w imprezie może uczestniczyć każda chętna osoba. W tym roku rowerzyści z różnych szkół mieli do przejechania około 40 km na trasie Radom – Skaryszew – Radom.

  W Skaryszewie właścicielka Stadniny „Hubertus” – Ewelina Wójcicka udostępniła teren i pomieszczenia gospodarcze do przygotowania biesiady. Miesiąc wcześniej finał w stadninie miała rowerowa „Co za jazda”.
  Pracownicy Stadniny „Hubertus” oprowadzili młodych rowerzystów po stadninie, można było pogłaskać i nakarmić konie, co sprawiło dzieciom ogromną radość, a także obserwować jazdy konne ze stanowiska sędziowskiego.

  Mimo, że pogoda nie była wymarzona na rower, padał lekki deszcz, na start zgłosiło się blisko czterdzieści chętnych osób.

  Uczestnikami byli uczniowie ze szkolnego klubu rowerowego „Orkanik” działającego od kilku lat w Zespole Szkół Specjalnych nr 1 w Radomiu , a także zaprzyjaźnieni rowerzyści z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego imienia Janusza Korczaka w Radomiu oraz Środowiskowego Domu Samopomocy przy ulicy Sobótki w Radomiu. Nie zabrakło również rodziców i cyklistów z Klubu Turystyki Rowerowej PTTK „Orkan” Radom, którzy zawsze wspierają szkolne rajdy rowerowe, zabezpieczając trasę i służąc pomocą techniczną.

  - Jesteśmy otwarci na współpracę ze szkołą, dzieci z sympatią przyjmują wskazówki jak jeździć efektywnie i bezpiecznie, nabywają doświadczenia i zachęcają się do aktywnego spędzania czasu. Korzyść jest obopólna, my mamy satysfakcję, że pomagamy tym, którzy najbardziej potrzebują – mówi Edward Ziętek, wiceprezes klubu „Orkan”.

  Jak twierdzi Roman Matracki, właściciel warsztatu rowerowego, który bezpłatnie naprawia szkolne rowery – „Uśmiech dziecka jest najważniejszy”. Na wyprawę zabrał podręczny warsztacik, na wypadek awarii na trasie.

  Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom rajdu za udział w wycieczce oraz osobom, które pomogły: Ewelinie Wójcickiej właścicielce Stadniny Hubertus, licznej grupie rowerzystów z klubu „Orkan” oraz Romanowi Matrackiemu, który dba o stan techniczny rowerów.

  - Dzieci pytają: proszę panią, kiedy będzie następny rajd? Wycieczki rowerowe to ogromna frajda dla nich – mówi Sylwia Janas, nauczycielka z Zespołu Szkół Specjalnych nr1 w Radomiu. - Wycieczki mają bardzo istotne znaczenie szczególnie dla młodzieży, to bardzo pożyteczna rozrywka. Odgrywają ogromną rolę dydaktyczno – wychowawczą. Wpływają na pozytywne cechy charakteru, wyrabiają nawyk pożytecznego spędzania wolnego czasu, rozwijają zamiłowania, zapewniają aktywny wypoczynek, zbliżają człowieka do natury, integrują uczniów, pomagają zdobywać i wzbogacać wiedzę – mówi Sylwia Janas.


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>