Złoty medal i rekord dla radomskiego siłacza

/sid/
Konrad Kwietniewski (na najwyższym stopniu podium) wywalczył tytuł mistrza świata juniorów do lat 23 w wyciskaniu sztangi na ławeczce.
Konrad Kwietniewski wywalczył tytuł mistrza świata juniorów do lat 23 w wyciskaniu sztangi na ławeczce. Radomianin ustanowił wynikiem 280 kg rekord Polski juniorów w kategorii wagowej do 105 kg.

W Rodby w Danii zakończyły się mistrzostwa świata w wyciskaniu sztangi na ławeczce. Wystartowała w nich dwójka zawodników z regionu radomskiego. Justyna Kozdryk, zdobyła srebrny medal w rywalizacji seniorek do 47 kg. Drugi z zawodników, Konrad Kwietniewski spisał się jeszcze lepiej. W kategorii do 105 kg, radomianin nie miał sobie równych. Wynik 280 kg dał mu zwycięstwo z przewagą 27,5 kg nad rywalami i okazał się nowym rekordem Polski.

- W ostatnim podejściu próbowałem zaatakować rekord świata, ale niestety zabrakło trochę sił - przyznaje Kwietniewski. - Byłem przygotowany na wyciśnięcie 295,5 kg i sądzę, że miałem szansę. Cieszę się, że zdobyłem mistrzostwo do lat 23 z tak dużą przewagą nad przeciwnikami.