Złoty medal i rekord Polski w biegu na 200 metrów i brązowy na 60 metrów. Świetne wyniki Martyny Kotwiły na halowych mistrzostwach Polski

Michał Nowak
Martyna Kotwiła może zaliczyć do udanych start w Toruniu w Halowych Mistrzostwach Polski. Tomasz Kasjaniuk / PZLA
Martyna Kotwiła może zaliczyć do udanych występ na mistrzostwach Polski U18 i U20 w Toruniu. Zawodniczka RLTL ZTE Radom zdobyła złoto i brąz.

W sobotę zawodniczka radomskiego klubu zajęła miejsce na najniższym stopniu w biegu na 60 metrów w kategorii U20. Osiągnęła czas 7.43. Wygrała Magdalena Stefanowicz z MKS-MOSM Bytom (7.32) przed Klaudią Adamek z Gwardii Piła (7.37).

Jeszcze lepiej Kotwiła spisała się w niedzielę, w biegu na 200 metrów. Nie dość, że biegaczka RLTL ZTE Radom zdobyła złoty medal z dużą przewagą nad drugą Stefanowicz (24.10), to jeszcze czasem 23.87 ustanowiła nowy rekord Polski U20! Podium uzupełniła Klaudia Adamek (24.47).

Co ciekawe, był to najszybszy bieg juniorski na dystansie 200 metrów w historii polskiej lekkoatletyki. Martyna Kotwiła jako pierwsza Polka w tej kategorii wiekowej pobiegła poniżej 24 sekund osiągając znakomity czas (23.87).

- Bieżnia w Toruniu jest naprawdę super. Świetnie się tutaj biega, ale takiego wyniku nie spodziewałam się - powiedziała po starcie Martyna Kotwiła.