Zmarł Mieczysław Winiarski. Pogrzeb w sobotę

  Zmarł Mieczysław Winiarski. Pogrzeb w sobotę

  Piotr Kutkowski

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Mieczysław Winiarski na Jakubowym Szlaku.

  Mieczysław Winiarski na Jakubowym Szlaku. ©archiwum

  Nie żyje Mieczysław Winiarski, znakomity turysta i przewodnik górski. Również przewodnik życia dla wielu innych osób.
  Mieczysław Winiarski na Jakubowym Szlaku.

  Mieczysław Winiarski na Jakubowym Szlaku. ©archiwum

  Mieczysław Winiarski miał 60 lat. Działał w tarnobrzeskim oddziale Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego i kole Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Był zdobywcą Korony Gór Polskich i wielu szczytów poza granicami Polski Trudno zliczyć wyprawy, które zorganizował nie tylko w polskie góry, ale też w rumuńskie czy ukraińskie. Ktoś, kto raz z nim pojechał, chciał już zawsze z nim jeździć, stąd sława tarnobrzeskich wycieczek sięgała daleko poza to miasto, w tym do Radomia, skąd wywodziła się duża grupa "Mieciowych" turystów. Do legendy przejdzie jego wzywający wszystkich do wędrówki okrzyk "Kulbaczyć" i kieliszek nalewki będący nagrodą za zdobycie szczytu.

  Mieczysław Winiarski przez kilka lat odtwarzał też "Małopolską Drogę Świętego Jakuba" Sandomierz - Kraków, która została uroczyście otwarta w Kotuszowie z udziałem biskupa Edwarda Frankowskiego w lipcu 2009 roku. Był także przewodnikiem po tej trasie i napisał razem z Wiesławem Grdeniem i Markiem Łygasem poświęcony jej i wydany przez Oficynę Wydawniczą "Rewasz" przewodnik.

  W ostatnich latach Mieczysław Winiarski zmagał się z ciężkimi chorobami zachowując ciągle optymizm, pogodę ducha i starając się pozostać dalej aktywnym. Niestety, zmarł 7 lipca wieczorem. "Zapamiętajmy Go uśmiechniętego, życzliwego, służącego radą i pomocą. Bo taki właśnie był Mieciu" - napisali o nim koledzy.

  Ostatnia ziemska droga Mieczysława Winiarskiego rozpocznie się w sobotę 11 lipca o godz. 12.45 w Kamerze Szpitalnej w Tarnobrzegu ul. Targowa 11.

  O godzinie 13 w kościele O.O.Dominikanów zostanie odprawione Nabożeństwo Żałobne. Po Mszy Św. Ciało zostanie odprowadzone na Cmentarz Komunalny w Tarnobrzegu-Sobowie.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ