Tadeusz Wydra urodził się w 1958 roku w Radomiu, wychowywał się na radomskich Plantach. Egzamin dojrzałości zdał w Technikum Elektronicznym.
W trakcie szkoły średniej rozpoczął grę w siatkówkę w klubie sportowym Czarni Radom, którą kontynuował w trakcie studiów na Wydziale Transportu Politechniki Świętokrzyskiej w Radomiu.
Siatkówka była dla niego czymś szczególnym i lubił poświęcał temu swój wolny czas. Przez lata wspominał, jak bardzo ukształtowała jego osobowość. W trakcie studiów uczestniczył w konwersatoriach i wakacyjnych obozach Duszpasterstwa Akademickiego przy Kościele Mariackim prowadzonego przez księdza Jerzego Banaśkiewicza. Tam poznał żonę Małgorzatę, ślub odbył się w Kościele Mariackim w Radomiu we wrześniu 1981 roku.
Po skończeniu studiów w roku 1982 rozpoczął pracę zawodową w PKP Radom, potem w Zespole Szkół Elektronicznych, gdzie zaczął pracować jako nauczyciel. W 1991 roku rozpoczął pracę w Urzędzie Wojewódzkim w Radomiu jako dyrektor generalny, zostając też radnym pierwszej kadencji Rady Miasta. W latach 1997-1999 kierował Miejską Agencją Rozwoju Radom 2001, był też radnym Sejmiku Mazowieckiego, by kilka miesięcy później zrezygnować z mandatu na rzecz pracy jako dyrektor generalny w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.
W późniejszych latach pracował w Urzędzie Służby Cywilnej, Polskich Sieciach Elektroenergetycznych w Warszawie, jako dyrektor generalny w Ministerstwie Finansów a od 2008 roku w Urzędzie Dozoru Technicznego w Warszawie.
Pracując w stolicy zawsze zabiegał o inwestycje dla Radomia, w tym o budowę w Radomiu Centrum Przetwarzania Danych oraz siedziby Urzędu Dozoru Technicznego na 11listopada.
- Człowiek o ogromnej kulturze, zawsze kompetentny, a jednocześnie miły i uprzejmy dla innych - tak wspominają go jego współpracownicy.
Tadeusz Wydra udzielał się społecznie między innymi w Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich, Stowarzyszeniu INICJATYWA, w Klubie Inteligencji Katolickiej, był organizatorem kolonii dla dzieci powodzian z Dolnego Śląska i Tygodni Kultury Chrześcijańskiej.
Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie 25 marca 2013 roku w szpitalu w Warszawie. Uroczystości żałobne rozpoczną się w środę o godzinie 13 w radomskiej katedrze, potem nastąpi pogrzeb na cmentarzu na ulicy Limanowskiego.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?