Zmarł Tadeusz Wydra. Miał 55 lat

  Zmarł Tadeusz Wydra. Miał 55 lat

  /pok/

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Zmarł Tadeusz Wydra. Miał 55 lat

  ©archiwum

  Nie żyje Tadeusz Wydra, były dyrektor Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu. Pogrzeb odbędzie się w środę 27 marca.
  Zmarł Tadeusz Wydra. Miał 55 lat

  ©archiwum

  Tadeusz Wydra urodził się w 1958 roku w Radomiu, wychowywał się na radomskich Plantach. Egzamin dojrzałości zdał w Technikum Elektronicznym.

  W trakcie szkoły średniej rozpoczął grę w siatkówkę w klubie sportowym Czarni Radom, którą kontynuował w trakcie studiów na Wydziale Transportu Politechniki Świętokrzyskiej w Radomiu.

  Siatkówka była dla niego czymś szczególnym i lubił poświęcał temu swój wolny czas.
  Przez lata wspominał, jak bardzo ukształtowała jego osobowość. W trakcie studiów uczestniczył w konwersatoriach i wakacyjnych obozach Duszpasterstwa Akademickiego przy Kościele Mariackim prowadzonego przez księdza Jerzego Banaśkiewicza. Tam poznał żonę Małgorzatę, ślub odbył się w Kościele Mariackim w Radomiu we wrześniu 1981 roku.

  Po skończeniu studiów w roku 1982 rozpoczął pracę zawodową w PKP Radom, potem w Zespole Szkół Elektronicznych, gdzie zaczął pracować jako nauczyciel. W 1991 roku rozpoczął pracę w Urzędzie Wojewódzkim w Radomiu jako dyrektor generalny, zostając też radnym pierwszej kadencji Rady Miasta. W latach 1997-1999 kierował Miejską Agencją Rozwoju Radom 2001, był też radnym Sejmiku Mazowieckiego, by kilka miesięcy później zrezygnować z mandatu na rzecz pracy jako dyrektor generalny w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.

  W późniejszych latach pracował w Urzędzie Służby Cywilnej, Polskich Sieciach Elektroenergetycznych w Warszawie, jako dyrektor generalny w Ministerstwie Finansów a od 2008 roku w Urzędzie Dozoru Technicznego w Warszawie.
  Pracując w stolicy zawsze zabiegał o inwestycje dla Radomia, w tym o budowę w Radomiu Centrum Przetwarzania Danych oraz siedziby Urzędu Dozoru Technicznego na 11listopada.

  - Człowiek o ogromnej kulturze, zawsze kompetentny, a jednocześnie miły i uprzejmy dla innych - tak wspominają go jego współpracownicy.

  Tadeusz Wydra udzielał się społecznie między innymi w Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich, Stowarzyszeniu INICJATYWA, w Klubie Inteligencji Katolickiej, był organizatorem kolonii dla dzieci powodzian z Dolnego Śląska i Tygodni Kultury Chrześcijańskiej.

  Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie 25 marca 2013 roku w szpitalu w Warszawie. Uroczystości żałobne rozpoczną się w środę o godzinie 13 w radomskiej katedrze, potem nastąpi pogrzeb na cmentarzu na ulicy Limanowskiego.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz nowe kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz nowe kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz nowych kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz nowych kandydatów [ZDJĘCIA]