Zmiany w organizacji ruchu na Wojska Polskiego i ulicy Żółkiewskiego w Radomiu

Antoni Sokołowski
Antoni Sokołowski
Archiwum
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z robotami na odcinkach alei Wojska Polskiego i ulicy Żółkiewskiego, w dniach od 20 do 23 października (od wtorku do piątku) będą tam wprowadzane czasowe zmiany w organizacji ruchu kołowego oraz objazdy.

Zaplanowane roboty drogowe będą polegały na układaniu ostatniej warstwy nawierzchni na tych odcinkach dróg, gdzie dotychczas jeszcze tego nie wykonano ze względu na odbywający się po nich ruch. Przewidziane zostały trzy etapy.

Ostrożnie na Wojska Polskiego

Etap pierwszy obowiązuje od 20 października od około godziny 17.00 do 21 października do około godziny 6:00. Będzie on polegał na zamknięciu wschodniej jezdni alei Wojska Polskiego na odcinku od wjazdu na teren stacji paliw w pobliżu placu Matki Bożej Fatimskiej (ronda na Idalinie) do łącznicy z ulicą Lubelską. W tym okresie ruch kołowy w kierunku ulicy Lubelskiej będzie odbywał się jezdnią serwisową (tak zwaną zbiorczą), biegnącą równolegle do zamkniętej jezdni.

Ruch pojazdów w przeciwnym kierunku będzie nadal odbywał się po jezdni zachodniej. Równocześnie przystanki Wojska Polskiego / Słowackiego 02, Wojska Polskiego / Ogrodnicza (Na żądanie) 04 i Wojska Polskiego / Odrodzenia (NŻ) 06 będą tymczasowo przeniesione z jezdni wschodniej na jezdnię serwisową, w okolice stałych lokalizacji - dotyczy to jedynie kursów w kierunku pętli Wólka Klwatecka lub Wincentów.

Auta nie wjadą w Kozienicką

Etap II obowiązuje od 21 października od około godziny 17.00 do 22 października do około godziny 6:00. Będzie on polegał na zamknięciu południowej jezdni ulicy Żółkiewskiego na odcinku od węzła przy wiadukcie nad torami (rejon ulicy Holszańskiej) do ronda Popiełuszki. Ruch pojazdów w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią północną, bez możliwości wjazdu i wyjazdu z odcinka ulicy Kozienickiej (do i od centrum Radomia). Pracownik wykonawcy kierujący ruchem będzie stał już przy skrzyżowaniu ulic Struga i 11 Listopada, żeby uniemożliwić wjazd na zamknięty fragment ulicy Kozienickiej szczególnie pojazdom ciężarowym, które nie miałyby tam potem gdzie zawrócić.

Objazd w obydwu kierunkach zostanie wyznaczony ulicami 11 Listopada, Zbrowskiego oraz Żółkiewskiego. Będzie on dotyczył również autobusów komunikacji miejskiej linii 10, 17, 22 i 26. Na trasie powyższego objazdu będą dla nich obowiązywały wszystkie stałe przystanki. Nieczynne będą przystanki Os. Gołębiów I 11 i 16, Kozienicka / Gryczana (Na żądanie) 01 i 02 oraz Kozienicka / Żółkiewskiego 03 i 04. Z powodu wydłużenia tras oraz zatorów drogowych autobusy komunikacji miejskiej mogą wtedy kursować z opóźnieniami.

Wytyczone objazdy, także autobusów

Etap III obowiązuje od czwartku 22 października od około godziny 17.00 do 23 października do około godziny 6:00. Będzie on polegał na zamknięciu północnej jezdni ulicy Żółkiewskiego na odcinku od ronda Popiełuszki do węzła przy wiadukcie nad torami (rejon ulicy Holszańskiej). Ruch pojazdów w obu kierunkach będzie wtedy odbywał się jezdnią południową. Możliwy będzie wyjazd w prawo z ulicy Kozienickiej (od centrum Radomia do ronda), natomiast będzie wprowadzony zakaz skrętu w lewo od ronda do centrum Radomia.

Objazd (wyłącznie w tym kierunku) zostanie wyznaczony ulicami Żółkiewskiego, Zbrowskiego i 11 Listopada do Struga. Będzie on dotyczył także autobusów miejskich linii 10, 17, 22 i 26. Na trasie powyższego objazdu będą dla nich obowiązywać wszystkie stałe przystanki. Nieczynne będą przystanki Os. Gołębiów I 11, Kozienicka / Gryczana (NŻ) 01 oraz Kozienicka / Żółkiewskiego 03 (w kierunku centrum miasta). Z powodu wydłużenia trasy przejazdu i zatorów drogowych autobusy mogą kursować z opóźnieniami.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz o stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic bądź do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Czy wzrośnie opłata za ZUS?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie