Znakomity mecz Cerradu Czarnych Radom i wygrana we własnej hali z Asseco Resovią Rzeszów po trzysetowym spotkaniu!

Michał Nowak
Cerrad Czarni Radom po znakomitym meczu pokonali Asseco Resovię Rzeszów w trzech setach. Tadeusz Klocek
Cerrad Czarni Radom po kapitalnym spotkaniu pokonali w trzech setach we własnej hali Asseco Resovię Rzeszów. Podopieczni trenera Roberta Prygla wrócili dzięki temu na dziewiąte miejsce w tabeli PlusLigi.

Cerrad Czarni Radom - Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:18, 25:22, 25:20)
Cerrad Czarni: Vincić 5, Żaliński 17, Fornal 17, Kwasowski 8, Ostrowski 3, Huber 10, Watten (libero).
Asseco Resovia: Tichacek 1, Jarosz 7, Rossard 9, Śliwka 8, Perłowski 2, Dryja 5, Masłowski (libero) oraz Depowski 1, Kędzierski 1, Schoeps 8, Chinenyeze.
Sędziowie: Jacek Broński i Sławomir Gołąbek.
MVP: Tomasz Fornal (Cerrad Czarni).

Cerrad Czarni przystąpili do sobotniego spotkania w osłabionym składzie. Zabrakło bowiem w składzie meczowym kontuzjowanych Dmytro Teryomenki oraz Michała Filipa. Pierwszy z nich podczas ostatniego środowego spotkania z Jastrzębskim Węglem podkręcił staw skokowy, a drugi od wielu tygodni leczy kontuzjowaną stopę.

Od skutecznego ataku ten pojedynek rozpoczął Wojciech Żaliński, po raz kolejny w tym sezonie występujący na pozycji atakującego. Nieznaczną przewagę w pierwszych minutach osiągnęli siatkarze z Rzeszowa (3:5). Szybko jednak radomianie odrobili stratę, a po punktowej zagrywce Norberta Hubera objęli prowadzenie (7:6). W tym fragmencie gra była bardzo wyrównana. Kiedy swój atak na punkt zamienił Kamil Kwasowski (16:14), o pierwszy czas w tym meczu poprosił trener Andrzej Kowal. Thibault Rossard został zatrzymany na lewym skrzydle, a później zaatakował w aut i było już 19:15. Chwilę później, kiedy Huber zdobył punkt z piłki przechodzącej, na placu gry pojawił się Dominik Depowski, który zmienił Rossarda. Po świetnej zagrywce Żalińskiego, Cerrad Czarni mieli piłki setowe (24:18), a odsłonę otwarcia zakończył... kapitan - kolejnym znakomitym serwisem!

Wymiana ciosów - i to mocnych - tak można scharakteryzować pierwsze akcje w secie numer dwa. Dopiero po skutecznym ataku Tomasza Fornala i błędzie Aleksandra Śliwki, radomianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (9:7). Po bloku na Żalińskim tablica wyników wskazywała remis 14:14. Kolejny blok na Kwasowskim dał przewagę Asseco Resovii (14:15). Cerrad Czarni jednak momentalnie odrobili stratę - po asie serwisowym Kwasowskiego i zatrzymaniu Rossarda było 17:15. Rzeszowianie znów doprowadzili do remisu (19:19), tym razem po punktowej akcji Jochena Schoepsa. Ten stan ponownie nie trwał zbyt długo. As serwisowy Żalińskiego i tablica wskazywała ponownie dwupunktowe prowadzenie Cerradu Czarnych (21:19). Po autowym ataku Śliwki, miejscowi zdobyli punkt numer 24. Radomianie wygrali tę odsłonę po znakomitej kiwce Dejana Vincicia.

Rzeszowianie przegrywali już 0:2 i mieli nóż na gardle. Nerwów w ich szeregach nie brakowało, o czym świadczy choćby błąd ustawienia przy stanie 3:3 w trzecim secie. Chwilę później punktowy serwis dołożył Żaliński (5:3). Tym samym odwdzięczył się Michał Kędzierski i był remis 7:7. Ten stan nie trwał jednak zbyt długo. Po autowym ataku środkowego Barthelemy'ego Chinenyeze Cerrad Czarni znów prowadzili i to różnicą trzech "oczek" (11:8), a przerwę wykorzystał trener Kowal. Tuż po niej znów zatrzymany został Francuz. Po raz kolejny znakomitym zagraniem popisał się Vincić i było już 15:10. Radomianie grali świetnie i nie zamierzali tej przewagi wypuścić z rąk. Zablokowany został Dryja, asem serwisowym popisał się Fornal i przewaga Cerradu Czarnych wynosiła siedem punktów (18:11)! Po błędzie rzeszowian w przyjęciu było 21:13. W końcówce przyjezdni nieco zmniejszyli stratę, ale było to zbyt mało, aby jeszcze powalczyć o odwrócenie niekorzystnego rezultatu. Po mocnym i skutecznym ataku Hubera, gospodarze mieli piłkę meczową (24:18). Pojedynek zakończył się po zepsutej zagrywce przez Depowskiego i Cerrad Czarni zgarnęli w starciu z faworyzowaną Asseco Resovią komplet punktów!