Znakomity występ radomskich siatkarzy plażowych

/sid/
Michał Bryl (w bloku) i Kacper Kujawiak z Czarnych Radom wygrali półfinał mistrzostw Polski juniorów w siatkówce plażowej J. Stobiecki
Radomianie zdominowali rozegrany w Krośnie półfinałowy turniej mistrzostw Polski juniorów.

Trzy pary Czarnych Radom zajęły trzy pierwsze miejsca i awansowały do finału mistrzostw kraju. W finale rywalizacji młodziczek zagra także para MUKS Trzynastka Radom.

Turniej w Krośnie nie rozpoczął się najlepiej dla pary Bartłomiej Malec / Patryk Lampart. Radomianie przegrali pierwsze spotkanie i aby liczyć się w walce musieli wygrać wszystkie pozostałe mecze. Nie zawiedli i zakończyli zmagania na 3. miejscu.

Lepiej spisywały się pozostałe dwie pary. Michał Bryl grający z Kacprem Kujawiakiem oraz Rafał Faryna z Dominikiem Kiernozem eliminowały kolejnych rywali, docierając do finału. W meczu decydującym o 1. miejscu wygrali Bryl z Kujawiakiem. W spotkaniu o 3. miejsce, Malec z Lampartem pokonali rówieśników z Krosna. Tym samym siatkarze plażowi z regionu radomskiego zajęli całe podium półfinałowego turnieju, zapewniając sobie awans do finału. W finale mistrzostw Polski zagra najlepszych szesnaście duetów siatkarzy plażowych. Finał, rozegrany zostanie w dniach 24-26 lipca w Nowej Soli.

O sporą niespodziankę postarały się Aleksandra Bator i Weronika Brzuzy z MUKS Trzynastka Radom. Radomianki w rywalizacji młodziczek zajęły 2. miejsce, zapewniając sobie awans do finału mistrzostw kraju w tej kategorii wiekowej, który rozegrany zostanie w Strzelinie. Druga para Trzynastki, Izabela Kaczor i Marlena Sukiennik zakończyły zmagania na miejscach 9-12. Para młodzików Czarnych Maciej Kaszewiak i Damian Strzałkowski zakończyli zmagania na miejscach 5-6.