Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zwolnienia wśród radomskich pocztowców! Ludzie proszą o pomoc!

/jp/
W obronę miejsc pracy zaangażowali się pocztowi związkowcy: Wojciech Redestowicz, szef zakładowej Solidarności i Dorota Dębicka, przewodnicząca radomskiego oddziału Związku Zawodowego Pracowników Poczty.
W obronę miejsc pracy zaangażowali się pocztowi związkowcy: Wojciech Redestowicz, szef zakładowej Solidarności i Dorota Dębicka, przewodnicząca radomskiego oddziału Związku Zawodowego Pracowników Poczty. Tadeusz Klocek
Poczta Polska - zmiany i nowe fakty w tej sprawie.

- To kolejna marginalizacja Radomia, ale też zagrożenie dla jakości usług świadczonych dla mieszkańców regionu - przekonują pocztowi związkowcy.

Odpowiedzi jakie dostaliśmy od rzecznika Poczty Polskiej Zbigniewa Baranowskiego nie pozostawiają złudzeń: w wyniku uproszczenia struktury z obecnie działających 62 oddziałów rejonowych pozostanie 17.

Region sieci w Warszawie przejmie działania aktualnych Oddziałów Rejonowych w Ciechanowie, Płocku, Ostrołęce, Radomiu, Siedlcach i Warszawie - Zachód.

"Firma zakłada stopniowe zmniejszanie zatrudnienia, ale głównie w grupie pracowników tak zwanych back office (wsparcia). Do końca tego roku nastąpi oddelegowanie pracowników, których dotyczy zmiana do nowych struktur. Poczta Polska nie uniknie jednak redukcji zatrudnienia, co nastąpi w pierwszym półroczu 2012 roku. Tak jak Poczta Polska zapowiadała, dla tych pracowników zostaną uruchomione programy wspierające - program dobrowolnych odejść, czy program aktywizacji zawodowej" - pisze rzecznik Poczty Polskiej.

- Mamy świadomość, że zmiany są konieczne i nieuniknione, ale w tym przypadku mogą stracić nasi usługobiorcy, bo zupełnie inaczej zarządza się placówkami pocztowymi "z Warszawy", a inaczej na miejscu, gdzie można złożyć jakieś wnioski, uwagi - mówi Dorota Dębicka, szefowa radomskiego oddziału Związku Zawodowego Pracowników Poczty.

Najważniejszym argumentem za utrzymaniem radomskiego rejonu poczty jest chęć utrzymania miejsc pracy. W rejonie pracuje około 1100 pocztowców, z czego około 40 osób to pracownicy administracyjni centrali. Przygotowywany proces zmian może jednak doprowadzić do likwidacji węzła ekspedycyjno - rozdzielczego, a to oznaczałoby zwolnienie z pracy kolejnych 100 osób.

- Liczymy na to, że być może wróci koncepcja utrzymania 25 rejonów i wtedy Radom znajdzie się w tej strukturze jako siedziba nowego rejonu. Jako mieszkańcom tego miasta zależy nam też na tym, aby Radom nie stał się powiatowym miastem, sypialnią dla Warszawy. Przecież co chwilę likwidowane są różne ważne instytucje. Za chwilę ktoś wyprowadzi z miasta dyrekcję Lasów Państwowych. Nikt nie chce zgodzić się na taką marginalizację - mówi Wojciech Redestowicz, szef zakładowej Solidarności.

Zupełnie dla związkowców niezrozumiałe jest to, że rewolucyjne zmiany strukturalne ruszają w grudniu, kiedy na Poczcie Polskiej są "żniwa", związane z dwukrotnie większym niż w innych miesiącach ruchem w obsłudze klientów.

Związkowcy zwrócili się do parlamentarzystów z prośbą o obronę radomskiego rejonu poczty.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie