Zwycięstwo szczypiornistów Uniwersytetu Radom na inaugurację

/MN/
W meczu z Anilaną Łódź radomianie kontrolowali przebieg gry.
W meczu z Anilaną Łódź radomianie kontrolowali przebieg gry. Ł.Wójcik
Szczypiorniści Uniwersytetu Radom udanie zainaugurowali sezon 2015/2016 w drugiej lidze. Podopieczni trenera Mariusza Greli pokonali na wyjeździe Anilanę Łódź 35:30.

Politechnika Anilana Łódź - KS uniwersytet radom 30:35 (16:18)
Uniwersytet: Drabik, Sulima - Rojek 10, Krzywkowski 8, Mroczek 6, Cupryś 4, Pawelec 3, Dziura 2, Stępniewski 2, Dziosa, Flisiak, Pomiankiewicz, Sułecki, Mierzwiak, Włoskiewicz.

Radomianie praktycznie od początku kontrolowali przebieg meczu, ale poprzez nie najlepszą współpracę w defensywie, nie udawało się odskoczyć z wynikiem. Pierwsza połowa zakończyła się nieznacznym, dwubramkowym prowadzeniem Uniwersytetu Radom. - Były spore emocje towarzyszące inauguracji, stąd też delikatny stres w pierwszej połowie. Mecz od początku układał się po naszej myśli, ale nie mogliśmy odpowiednio ułożyć współpracy obrony z bramkarzem, stąd straciliśmy trochę zbyt wiele tych goli w pierwszej części gry - powiedział trener Mariusz Grela.

Goście dobrze weszli w drugą połowę. Przez 16 kolejnych minut zdobyli dziewięć goli, tracąc przy tym zaledwie trzy i było już 19:27. To pozwoliło na spokojne kontrolowanie boiskowych wydarzeń w ostatnim kwadransie. - Trzeba się cieszyć z tego zwycięstwa, bo to inaugracja, do tego na wyjeździe. Zawsze ten pierwszy mecz ligowy w sezonie to takie przetarcie, sprawdzenie na co stać nas i przeciwnika. Na pewno trzeba jednak poprawić jeszcze grę w obronie - dodaje szkoleniowiec.

W innych meczach: Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka - AZS UW Warszawa 22:26, Trójka Ostrołęka - Pabiks Pabianice 32:26, Czarni Regimin - ChKS Łódź 26:33, MKS Wieluń - Włókniarz Konstantynów Łódzki 42:16, Mazur Sierpc - AZS AWF Biała Podlaska 23:22, AZS AWF Warszawa - AZS UMCS Lublin - przełożony.