Już nie tylko Busko czy Solec, ale także Pierzchnica wpisała się na stałe w mapę ośrodków rehabilitacyjnych województwa świętokrzyskiego. To właśnie tam sześć lat temu powstał Dom Opieki Rodzinnej, specjalizujący się w rehabilitacji poudarowej i ortopedycznej. Od niedawna do Pierzchnicy można dojechać autobusem linii 201, który kursuje między Kielcami, a Chmielnikiem.
WYSOKIE STANDARDY REHABILITACJI
- Na stałe współpracujemy z pacjentami specjalistycznych szpitali nie tylko z naszego województwa. Przyjeżdżają do nas osoby z całej Polski oraz z zagranicy, na pobyt stały i czasowy, którego długość zależy od efektu terapeutycznego i tego, co chcemy osiągnąć. Zdarzają się sytuacje, że przyjeżdżają do nas pensjonariusze, którzy na przykład dowiedzieli się w szpitalu, że w wyniku choroby nie będą już nigdy chodzić, a po rehabilitacji okazuje się, że jednak terapia przynosi efekty. Możemy poszczycić się tym, że wielu z naszych gości wraca do nas, a są tez tacy, którzy podejmują decyzję o zamieszkaniu u nas na stałe – mówi Anna Kliszcz, dyrektor Domu Opieki Rodzinnej w Pierzchnicy.
W nowocześnie wyposażonej i ciągle doposażanej sali rehabilitacyjnej prowadzi się indywidualnie dobraną rehabilitację, w zależności od zaleceń lekarskich, a także od stanu pensjonariusza. Część zabiegów jest refundowana przez NFZ, a część, jak na przykład ćwiczenia indywidualne prowadzone przez wysoko wykwalifikowaną kadrę fizjoterapeutów, każdy przebywający w ośrodku ma zagwarantowane w ramach pobytu.
POWRÓT DO FORMY
- Chcielibyśmy się również pochwalić inną naszą usługą, która są pobyty rekonwalescencyjne po pobycie w szpitalu i pochorobowe. Smaczna kuchnia, miejsca spacerowe, rodzinna atmosfera, fachowa obsługa, wysoko wyspecjalizowany personel, a przy tym niezależność i bezpieczeństwo pozwalają szybko powrócić do zdrowia po ciężkich przeżyciach związanych z pobytem w szpitalu czy chorobie – wyjaśnia nasza rozmówczyni.
Sam obiekt pozbawiony jest barier architektonicznych, wyposażony w windę i podjazdy, dzięki czemu jest przyjazny dla osób starszych, mających problemy z poruszaniem się czy będących na wózkach inwalidzkich. - Mieszkańcy mogą korzystać z biblioteki, świetlicy, ogrodu zimowego z kominkiem. Organizowane przez terapeutę zajęcia, jak koncerty, wyjazdy do teatru, spotkania świetlicowe, czy zabawy taneczne mają na celu zapobieganie wykluczeniu społecznemu i jak najszybszy powrót do zdrowia i funkcjonowania w środowisku dodaje Anna Kliszcz.
Strefa Biznesu - Boże Ciało 2023. Gdzie i za ile wyjadą Polacy?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?