MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rekord Guinnessa w największej lekcji gotowania zdrowego śniadania pobity przez polskich uczniów!

Redakcja
Rekord Guinnessa w największej lekcji gotowania zdrowego śniadania pobity przez polskich uczniów!
Rekord Guinnessa w największej lekcji gotowania zdrowego śniadania pobity przez polskich uczniów!
6778 uczestników – to nowy Rekord Guinnessa w największej lekcji gotowania zdrowego śniadania, ustanowiony w ramach programu Śniadanie Daje Moc. Ten niesamowity wyczyn należy do polskich uczniów ze szkół podstawowych, które 6 listopada 2015 roku, w Dniu Śniadanie Daje Moc, pokazały całemu światu swój ogromny entuzjazm dla zdrowego odżywiania i codziennego jedzenia śniadania. Komisja Rekordów Guinnessaw Wielkiej Brytanii oficjalnie potwierdziła ustanowienie nowego rekordu, a polski wynik jest lepszy od poprzedniego o 444 uczestników!

Ostatni rekord w tej kategorii należał do Chińczyków lepiących tradycyjne pierożki, a wcześniej do samego Jamie’go Oliviera.[/b]

Zanim eksperci uznali polską próbę za najlepszą na świecie, musieli zweryfikować m.in. dziesiątki godzin nagrań wideo, setki zdjęć, drobiazgowe oświadczenia świadków i stewardów oraz listy obecności wszystkich uczestników. Aż 90 kilogramów ważyła dokumentacja, którą otrzymała Komisja w Wielkiej Brytanii. Po jej sprawdzeniu eksperci z Londynu ogłosili oficjalny werdykt i lekcja gotowania zdrowego śniadania polskich uczniów została zapisana na kartach Księgi Rekordów Guinnessa.

_Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w listopadowej próbie. Dzięki zaangażowaniu, wytrwałości i współpracy udało nam się ustanowić nowy Rekord Guinnessa. Takie osiągnięcie to nie tylko powód do dumy, ale także potwierdzenie, że nauka zasad zdrowego odżywiania przez zabawę i wspólne działanie to bardzo ważny element edukacji żywieniowej w polskich szkołach podstawowych. Mamy nadzieję, że ten rekord będzie zachętą dla dzieci w Polsce do zdobywania wiedzy i do codziennego zdrowego odżywiania_ – mówi Ewa Gayny, przedstawicielka Partnerstwa dla Zdrowia.

Śniadaniowa rewolucja

Jak zachęcić dzieci do zdrowego odżywiania? Sposobów jest wiele, ale dzięki takim inicjatywom jak ogólnoświatowy Food Revolution Day Jamie’go Oliviera czy Dzień Śniadanie Daje Moc obchodzony
od 5 lat w Polsce, zmiana nawyków żywieniowych najmłodszych staje się jeszcze bardziej skuteczna. 

Śniadaniowa rewolucja odbywa się w polskich szkołach podstawowych już od 2011 roku. Uczniowie klas 0-3 w ramach programu Śniadanie Daje Moc, który zainicjowała koalicja Partnerstwo dla Zdrowia uczestniczą w lekcjach na temat zdrowego odżywiania, które są pełne gier, quizów, wycieczek pozaszkolnych i ekscytujących eksperymentów. Każda edycja programu to nowe wyzwania dla szkół
i świetna zabawa dla dzieci.

Do listopadowej próby pobicia Rekordu Guinnessa polskie szkoły przygotowywały się przez kilka miesięcy. W Dniu Śniadanie Daje Moc (6.11.15) punktualnie o godzinie 10:00 tysiące dzieci zgodnie ze scenariuszem przygotowało trzy śniadaniowe potrawy: rzeźby twarożkowe, pełnoziarniste, pożywne kanapki i owocowe szaszłyki.

Wspaniały wynik i światowy sukces tej inicjatywy to najlepsza zachęta do jedzenia śniadania. Teraz polskie szkoły pokazują całemu światu, jak motywować dzieci do nauki zdrowego odżywiania.  

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia